Wirtualne biura są modne od dłuższego czasu. Początkowo były cenione przez freelancerów, którzy nie chcieli wydawać majątku na wynajem tradycyjnych biur. Obecnie biura wirtualne są atrakcyjne dla małych i średnich firm oraz organizacji pozarządowych. W artykule wyjaśniamy, dla kogo w szczególności polecane jest wirtualne biuro. Warszawa zachęca do korzystania z usług wirtualnego biura. 

Wirtualne biuro w Warszawie jest polecane dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, dla małych firm i organizacji pozarządowych. W wirtualnym biurze może być zarejestrowana siedziba spółki. Wirtualny adres firmy jest traktowany na równi z adresem w tradycyjnym biurze. Adres ten będzie uznany przez Urząd Skarbowy. Wynajem biura w samym centrum Warszawy to ogromny wydatek, na który raczej mogą pozwolić sobie stabilne pod względem finansowym przedsiębiorstwa. Dlatego wynajem wirtualnego adresu w prestiżowej lokalizacji to najlepsze rozwiązanie dla oszczędnych i dla firm, które nie chcą generować wysokich kosztów najmu. Wirtualne biuro warszawa to wydatek dosłownie na każdą kieszeń. Atrakcyjny adres ma pozytywny wpływ na wizerunek firmy. 

Wirtualne biura dla wszystkich

Prowadzenie działalności gospodarczej w czasach kryzysu i szalejącej inflacji może być sporym wyzwaniem. Najtrudniej mogą mieć młode firmy, które muszą robić wszystko, by przetrwać na rynku. Minimalizacja kosztów jest niezwykle ważna, w przeciwnym razie w przypadku porażki można jedynie wpaść w poważne długi. Dlatego warto korzystać z usług wirtualnego biura. Adres wirtualny w eleganckim biurowcu wzmocni wizerunek przedsiębiorstwa. Jednocześnie koszty biura wirtualnego są niewielkie, dzięki czemu nikt nie jest narażony na podpisywanie standardowych umów najmu w wysokich stawkach za m2. Biura wirtualne jak najbardziej nadają się do rejestracji firmy. 

Jakie usługi może zaoferować wirtualne biuro?

Wirtualne biura świadczą następujące usługi:

  • udostępniają adres do rejestracji firmy
  • oferują pełną obsługę korespondencji przychodzącej
  • proponują rozpoznawalny adres
  • dają możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i wynajęcia biura w wybranym terminie
  • niektóre z nich świadczą inne usługi dodatkowe (na przykład prowadzą księgowość). 

Wirtualny sekretariat jest niezbędny w sytuacjach, gdy odbiór korespondencji nie może odbywać się w miejscu zamieszkania osoby prowadzącej firmę. Może tak być, że z powodu licznych wyjazdów służbowych dana osoba nie ma możliwości odbierania awizowanych przesyłek w wyznaczonym terminie. Obsługa korespondencji przychodzącej polega na odbiorze listów, skanowanie i wysyłanie korespondencji na wskazany adres e-mailowy. Dzięki temu rozwiązaniu nie przepadnie żadna ważna korespondencja zwykła polecona lub za potwierdzeniem odbioru. 

Biuro wirtualne czy firma w domu? 

Praca w domu ma wiele zalet. Minusem jest przyjmowanie kontrahentów w domowym zaciszu. Raczej dom nie będzie dobrym miejscem do przeprowadzania rozmów biznesowych. Przede wszystkim jest to naruszenie swojej prywatności. Reakcja klientów wcale nie musi być pozytywna (mogą na przykład nie brać poważnie firmy, która nie ma biura). Co ważne, jeśli firma będzie zarejestrowana pod domowym adresem, to właśnie w domu mogą być przeprowadzane kontrole z Urzędu Skarbowego. Taki problem nikomu nie jest potrzebny. Korzystnie jest mieć adres do rejestracji spółki w biurze wirtualnym, by w razie potrzeby mieć możliwość wynajęcia biura na godziny. Normalnie można pracować w domu, ale ważne spotkania powinny odbywać się w biurze. 

Udostępnij