Zostając przedsiębiorcą trzeba się liczyć z koniecznością poszukiwania klientów na nasze produkty bądź usługi. Jak skutecznie reklamować się w sieci?

  1. Marketing internetowy – wydatki rosną z każdym rokiem
  2. Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?
  3. Jak znaleźć specjalistę zajmującego się pozycjonowaniem stron internetowych?
  4. Pozycjonowanie strony internetowej – czy można zająć się nim samodzielnie?

Marketing internetowy – wydatki rosną z każdym rokiem

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie sądził, że reklama w sieci stanie się tak popularna. Tymczasem dziś, dostęp do sieci ma zdecydowana większość społeczeństwa – nic dziwnego, że stał się on atrakcyjnym miejscem do prezentowania swojej oferty. Jedną z form promocji, na którą decydują się przedsiębiorcy jest pozycjonowanie stron. Na jakie efekty można liczyć wykupując tą usługę?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Nim skorzystasz z usługi pozycjonowania swojej strony, musisz zrozumieć na czym ona polega. Jest to proces, mający na celu wznieść stronę www na wyżyny wyników wyszukiwania. Oczywiście, musi się ona wyświetlać na interesujące nas frazy. Musisz wiedzieć, że Google nie zezwala na manipulowanie wynikami wyszukiwania i w przypadku nieumiejętnie prowadzonych działań Twoje strona może otrzymać od niej karę w postaci filtra bądź bana. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem, przeprowadzają prace:

  • on-site – są to wszelkie działania mające za zadanie zoptymalizować stronę pod wyszukiwarkę Google (SEO – Search Engine Optimization) oraz przyśpieszyć jej działanie,
  • off-site – pozyskiwanie wysokiej jakości linków ze stron o dużym autorytecie.

Jak znaleźć specjalistę zajmującego się pozycjonowaniem stron internetowych?

Chcąc znaleźć specjalistę SEO, który pomoże Twojej witrynie w wyszukiwarce Google skorzystaj z… wyszukiwarki. Wpisz w pole wyszukiwania freelancer seo pozycjonowanie stron i przejrzyj wyniki wyszukiwania. Swoją uwagę skup na stronach firm zajmujących się najwyżej.

Możesz skorzystać również z portali skupiających freelancerów. Podwykonawców możesz również szukać na tematycznych grupach na Facebook’u.

Pozycjonowanie strony internetowej – czy można zająć się nim samodzielnie?

Pozycjonowanie stron, jak i sklepów internetowych, wymaga wprawy i doświadczenia. W pozycjonowaniu stron www chodzi o to, aby zwiększyć widoczność domeny w organicznych wynikach wyszukiwania. Oczywiście, możesz zająć się tym samodzielnie, niemniej jednak musisz liczyć się z konsekwencjami (których nie musisz ponieść, ale warto się na nie przygotować). Weź pod uwagę, że nie mając doświadczenia w pozycjonowaniu, nauka zajmie Ci czas. Jeśli promocją Twojej firmy zajmie się Agencja SEO bądź SEO Freelancer, przeprowadzane przez nich działania SEO w wyszukiwarkach internetowych szybko zaowocują wzrostem widoczności.

Udostępnij