Wielu pracodawców zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni dla pracownika i pomoże mu w organizacji codzienności. Jednym z pomysłów może być kalendarz książkowy w pięknej oprawie,  który zachwyci nawet najbardziej wymagającą osobę. Na okładce może znajdować się logo lub nazwa firmy. Taki zabieg jest często wykorzystywany przez marketingowców. Tego typu prezent dobrze jest wręczyć pod koniec roku lub w ramach świąt Bożego Narodzenia. Pracownik będzie mógł zacząć nowy 2022 rok z nowymi pomysłami i zaplanować dokładnie każdy dzień. Wiele osób uważa, że dobra organizacja dnia sprawia, że mamy więcej czasu na przyjemności i wykonywanie czynności dla nas ważnych. Dlatego kalendarz książkowy to prezent idealny. Dobry pracownik to pracownik zorganizowany. 

Idealny kalendarz książkowy. 

Jaki powinien być idealny kalendarz książkowy? Nie może  być zbyt duży, by zmieścił się do damskiej torebki czy męskiej torby. Dobry jest format A5, ponieważ pomieści wszystkie zapiski, a będzie go można wszędzie zabrać. Dobrym pomysłem jest wybór innego koloru dla kobiet i mężczyzn. Panie zdecydowanie wolą kolory bardziej wyraziste, ciepłe, zaś panowie preferują czerń lub granat. Producenci kalendarzy np. Polskiekalendarze.pl zwracają szczególną uwagę na układ stron, dzienny lub tygodniowy. Dla osób, które chcą mieć dokładnie zorganizowany każdy dzień i do kalendarza wpisują też zapiski osobiste ( które po latach mogą być świetną pamiątką) polecam ten pierwszy układ. Pozostałych zadowoli układ tygodniowy, bo zazwyczaj planujemy na najbliższe siedem dni i taki układ strony  dokładnie widzimy. Tak naprawdę wybór zależy od indywidualnych predyspozycji i upodobań użytkownika. 

Dobra organizacja to podstawa. 

Każdy pracodawca wie, że ma w swoim zespole osoby bardzo zorganizowane, ale  też takie, które  dość swobodnie podchodzą do pojęcia planowania. Kalendarze książkowe będą zatem idealnym prezentem dla jednej i drugiej grupy. Tej pierwszej pozwolą planować z jeszcze większą precyzją, a tych drugich nauczą, że warto organizować każdy dzień, by móc cieszyć się większą ilością wolnego czasu i efektywnie pracować.  Bo jak pokazują badania dobra organizacja stanowi klucz do sukcesu. Nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym. Wielu z nas lubi pod koniec dnia odhaczyć z listy zadania, które udało się zrealizować z powodzeniem. To napawa radością i daje siłę do zmagań,  z nie zawsze łatwą,  codziennością. Kalendarz firmowy zatem to doskonałe narzędzie, by móc nauczyć się planowania. 

Prezent wyrazem szacunku.

Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, jak trudno jest zarządzać grupą ludzi o różnych cechach charakteru, upodobaniach i poglądach. Wymaga to taktu, umiejętności strategicznych, ale też utrzymania właściwych relacji międzyludzkich. Najważniejszy jest wzajemny szacunek. To podstawa dobrych relacji. Dlatego obdarowanie pracownika nawet dobrym prezentem jest niezwykle istotnym punktem w budowaniu właściwych relacji. To swego rodzaju podziękowanie za ciężką pracę i zaangażowanie w rozwijanie firmy. Prezent powinien być również ładnie opakowany, a dołączona kartka z życzeniami będzie spełniała wszystkie wymogi idealnego upominku firmowego. Takie zachowanie pracodawcy na pewno dobrze wpłynie na jego wizerunek wśród pracowników. Czasami drobne gesty są niezwykle istotne i ważne z punktu widzenia pracowników.

Każdy pomysł, by uhonorować podwładnego jest dobry. Ważne jest, by dokonać odpowiedniego wyboru. Na polskim rynku znajdziemy wielu producentów kalendarzy, którzy spełnią nawet najbardziej nieoczekiwane żądania klienta. Rodzaj i wygląd kalendarza zależy również od kierunku prowadzonej działalności, dlatego to również należy mieć na uwadze. Kalendarz jest prezentem uniwersalnym i często wybieranym przez pracodawców. Można jednak sprawić, by jego wygląd oddawał wizerunkowo założenia firmy i był spersonalizowany. Jeśli kierujemy niewielką grupą ludzi, można pójść o krok dalej i na okładce kalendarza wygrawerować imię i nazwisko pracownika. Z taką pamiątką będzie trudno rozstać się nawet po zapisaniu kalendarza od deski do deski.

Udostępnij