Odzież ochronna to szeroki temat, który powinien interesować większość pracodawców. Zgodnie z kodeksem BHP, to po stronie zatrudniającego leży zapewnienie pracownikom odpowiedniego do warunków ubioru, jeśli praca wymaga przebywania na zewnątrz lub narażenia na urazy fizyczne. Do odzieży ochronnej zaliczają się nie tylko kamizelki, obuwie i rękawice. Dostosowane do sytuacji i temperatury kurtki BHP to wiele modeli o różnych właściwościach, typowych dla danego środowiska pracy.

Odzież robocza – czym powinna się charakteryzować?

Główne cechy kurtki roboczej zależą od pory roku. Zimowe kurtki muszą zapewniać komfort cieplny w naprawdę surowych warunkach, a przy tym gwarantować odpowiednią wentylację przy ciężkiej fizycznej pracy. Kurtki ocieplane mogą mieć odpinaną podszewkę, dzięki czemu bez problemu można je przeistoczyć w wersje dobre na wiosnę czy lato. Dla pracowników służb drogowych, służb publicznych i firm budowlanych najważniejsze jest, by kurtka BHP była doskonale widoczna. Odblaskowe wstawki lub całe połacie kurtki umożliwiają bezpieczną pracę na drogach czy na kolei, w dzień lub w nocy. W lecie najlepiej sprawdzi się kurtka robocza LH-PIROL LEBER&HOLLLMAN, z oddychającego, wodoodpornego materiału. Sama kurtka wykonana jest z tkaniny o fluorescencyjnym kolorze z odblaskowymi pasami, która sprawdzi się w magazynach, na halach czy w ochronie. Jeśli szukasz kurtki odblaskowej do branż, które wymagają certyfikowanych pasów odblaskowych, wybierz kurtkę ostrzegawczą dwustronną Galaxy Consorte. Świetnie nadaje się ona dla wszystkich pracowników zewnętrznych, także dla wykonawców pracujących przy drogach i torach kolejowych. Z jednej strony kurtka jest wykonana w odblaskowych barwach, a druga, wymienna strona jest ciemna i idealna do noszenia na co dzień.

Najwyższa ochrona przed zagrożeniami

Kurtki robocze BHP są projektowane z myślą o zapewnieniu pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa w miejscu pracy. W zależności od specyfiki wykonywanej pracy, mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak poliester, bawełna, czy nawet kevlar, zapewniającego ochronę przed ostrymi przedmiotami. Dodatkowo, mogą być pokryte warstwą wodoodporną, ognioodporną lub chroniącą przed chemikaliami, w zależności od wymagań bezpieczeństwa w danym środowisku pracy. Kurtki robocze Portwest z serii softshell trudnopalna WX3 FR704 są odporne na ciepło promieniujące i konwekcyjne. Model ten spełnia wszystkie wymagane certyfikaty niepalności, takie kurtki robocze powinny stanowić podstawę dla spawaczy, osób pracujących z lampami UV czy lutowacz.

Ergonomia w praktyce dla swoich pracowników

Kurtki robocze BHP są projektowane z myślą o komforcie użytkowania przez pracowników przez długi czas. Odpowiednio zaprojektowane kurtki powinny zapewniać swobodę ruchów, nie krępując pracownika w wykonywaniu codziennych czynności. Dodatkowo, dobrze dobrana kurtka powinna być lekka i oddychająca, zapewniając komfort termiczny nawet w trudnych i bardzo różnych warunkach pracy. Jednocześnie powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne i na przetarcia. Który model to najlepszy przykład takiego połączenia? Kurtka zimowa softshell Industrial Starter włoskiej firmy Foxy to nieprzemakalna ochrona przed wiatrem i zimnem, o lekkiej konstrukcji i z odpinanym kapturem. To tanie kurtki robocze, które zapewniają dość wysoki standard użytkowania i funkcjonalności. Odzież robocza letnia taka jak bluza robocza Cool Trend H8204 Ardon wykonywana jest z wysokiej jakości oddychającej bawełny, która zapewnia największą wygodę w zmienną letnią pogodę.

Ocieplane kurtki robocze z odpinaną podszewką

Kurtka robocza BHP nie musi być funkcjonalna tylko przez jedną porę roku. Dla przykładu kurtka robocza z odpinaną podszewką Urgent HSV 3w1 to wygoda, ciepło i możliwość swobodnych przeróbek. Odpinana podpinka, rękawy i kołnierz pozwalają stworzyć komfortowy i dobrze widoczny bezrękawnik. Sprawdza się nie tylko w niskich temperaturach, ale też w cieplejsze dni wiosny i jesieni. Na chłodniejsze letnie dni doskonała będzie kurtka robocza Portwest S553 3w1 z polarem z możliwością odpięcia. Można ją nosić jako osobny polar, kurtkę przeciwdeszczową w lecie lub kurtkę ocieplaną na zimę. To najbardziej uniwersalny produkt w ofercie naszego sklepu BHP, a także jeden z dość ciekawych fasonów.

Zalety kurtek roboczych profesjonalnej jakości

Kurtka robocza BHP to niezbędny element wyposażenia każdego pracownika, którego praca narażona jest na różnego rodzaju zagrożenia. Wybór odpowiedniej kurtki powinien być dokładnie przemyślany, uwzględniając specyfikę pracy oraz wymagania bezpieczeństwa. Inwestycja w wysokiej jakości kurtki robocze BHP przekłada się nie tylko na ochronę pracownika, ale także na efektywność i wydajność pracy w zakładzie przemysłowym czy budowlanym. Kurtki BHP o wysokim standardzie wykonania, w tym wiele modeli spełniających unijne normy, znajdziesz na https://optimumbhp.pl/kurtki-robocze-bhp. Kurtki robocze zimowe i letnie tylko czekają na wykorzystanie w najlepszy możliwy sposób.

Udostępnij

O autorze