Masz dość przepisów, które ciągle się zmieniają? Zastanawiasz się, na którą formę opodatkowania się zdecydować? Nie masz czasu zajmować się księgami rachunkowymi, bo właśnie rozkręcasz własny biznes? Nie martw się! Po to właśnie wymyślono usługi outsourcingowe. Zdecyduj się na wsparcie ze strony biura rachunkowego.

Co Ci da zewnętrzna firma oferująca usługi księgowe?

Myślisz sobie, że nie zna specyfiki Twojej firmy, albo boisz się, że ktoś z zewnątrz nie będzie się przykładał do pracy tak, jakby robiła to osobista księgowa. Nie można uogólniać. Usługi outsourcingowe są współcześnie powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach z bardzo dobrym skutkiem. Pozwoli Ci to zaoszczędzić koszty wynikające z zatrudnienia własnego pracownika. Kolejny atut to wsparcie nie tylko jednej osoby. Współpracując z biurem rachunkowym, podpisujesz umowę z rzeszą doradców, którzy wzajemnie się wspierają, wymieniają wiedzą i doświadczeniem.  

Dla kogo usługi księgowe?

Niezależnie czy prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, czy Twoja spółka zatrudnia wielu pracowników, oferta biur rachunkowych na polskim rynku jest nieograniczona. Oferują usługi księgowe dla spółek komandytowych, spółek z o.o. czy S.A. Działają w oparciu o Licencje Ministra Finansów. Bardzo często dają możliwość stałym klientom udzielając dodatkowych porad prawnych. Jak niemal każda współczesna firma usługowa, wychodzą do klienta dalej niż to konieczne. Najczęściej jest to praca zdalna, ale nie zamykają się sporadyczny na kontakt bezpośredni w celu omówienia spraw w cztery oczy lub przekazania dokumentacji. 

Co załatwisz w biurze rachunkowym?

Najczęściej duże biura zajmują się tematem kompleksowo. Bywa jednak czasem, że te mniejsze specjalizują się w jednym czy dwóch zagadnieniach i przyjmują pod swoje skrzydła tylko kilku mniejszych przedsiębiorców. Co załatwisz w biurze? Działalność biur można podzielić na kilka kryteriów: 

  • pełna księgowość
  • rozliczenia kadrowo-płacowe
  • ryczałt
  • księga przychodów i rozchodów
  • pełna księgowość

Powierz swoją dokumentację specjalistom od księgowości.

Czym zajmują się specjaliści w biurze rachunkowym? Po pierwsze, poprowadzą za Ciebie księgi. Dokonują bieżących księgowań i przygotują sprawozdanie finansowe, kiedy tego potrzebujesz. Jeśli rozliczasz się z Urzędem skarbowym na zasadzie ryczałtu, profesjonaliści obsłużą Cię w zakresie zapisu przychodów w ewidencji sprzedaży, wyliczą PIT i VAT. 

Z kolei, jeśli prowadzisz księgi przychodów i rozchodów (KPiR), to możesz liczyć na pomoc w zakresie prowadzenia ewidencji zakupów i sprzedaży VAT, obsługi ZUS i US. To tylko namiastka tego, czym zajmują się biura rachunkowe, ale z całą pewnością dysponują wiedzą i każdego klienta traktują indywidualnie. 

Więcej na stronie: https://spolkagit.pl/ 

Udostępnij

O autorze