Zakup nowego samochodu jest jedną z najprzyjemniejszych chwil w naszym życiu i tym dniem emocjonują się najczęściej panowie, którzy kochają wszystko co jest związane z motoryzacją. Często jednak nie możemy się zbyt długo zdecydować i zastanawiamy się do ostatniej chwili, czy kupić samochód prosto z salonu, czy być może wybrać nieco tańszą używkę. Nie ma jednak co ukrywać, że kupując auto w salonie mamy 100% pewność, że jesteśmy jego pierwszym właścicielem i że posłuży nam przez wiele kolejnych lat. 

Jak zacząć negocjować cenę samochodu w salonie? 

Nie każdy w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że cena samochodu, którą widzimy zaraz po dojechaniu do salonu, wcale nie musi być tą ceną za którą zakupimy auto. Targowanie się nie należy do naszej narodowej umiejętności i ludzie po prostu bardzo często wstydzą się tego robić. Negocjowanie ceny samochodu jest jednak powszechną praktyką w wielu krajach na całym świecie i również dochodzi do powoli do nas. Jest kilka skutecznych sposobów, dzięki którym możemy co nieco ,,urwać”. 

Jak rozmawiać z dealerem samochodowym?

Rozmowa ze sprzedawcą samochodów w salonie dla nieśmiałej osoby może nie być czymś najłatwiejszych. Z całą pewnością pomoże nam w rozmowie znajomość parametrów nowoczesnych samochodów i wiedza na temat wielu ciekawostek. Dealer sprzedający auto zobaczy, że nie jesteśmy totalnymi laikami i zacznie nas jeszcze bardziej szanować. Pomóc w targowaniu się może nam również pomóc fakt znajomości usług konkurencji, a sprzedawca wiedząc o nieco gorszej ofercie jego firmy może dorzucić nam jakiś bonus.

Bonusy w salonach samochodowych

Bonusem, który otrzymamy podczas zakupu samochodu mogą być na przykład nowe opony, albo radio samochodowe. Jeśli nie do końca umiemy negocjować cenę nowego samochodu i nie uda nam się zejść z ceny widniejącej w salonie, to zawsze warto przyjąć taki drobny prezent i rabat i zyskać kilkaset złotych. Jeśli jednak nie śpieszmy nam się bardzo to warto przycisnąć sprzedawcę jeszcze bardziej i w razie braku skutków w negocjacjach udać się do innego salonu.

Udostępnij