Wagi hakowe są częścią podwieszanych urządzeń ważących. Tutaj – ich własne cechy konstrukcyjne, rozmiary i windy. Różne może być również ich przeznaczenie. A jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować platformę wagową, wagi hakowe są niezbędne do ważenia towarów wielkogabarytowych i nieregularnych. Możesz kupić wysokiej jakości wagi zawieszane w najlepszych modelach w asortymencie w sklepie internetowym Vagar, zapoznając się z opisem funkcji i porównując cenę.

Gdzie taki sprzęt jest używany

Wagi hakowe są poszukiwane w różnych sferach życia ludzkiego. Tutaj warto podkreślić:

 • warunki domowe;
 • przemysł ciężki;
 • ważenie bagażu przed podróżą samolotem.

Wagi hakowe charakteryzują się doskonałą dokładnością. Sposób sprawdzania dokładności wag hakowych warto poznać zawczasu, aby kupić dokładnie to, czego się potrzebuje.

Główne sposoby sprawdzania dokładności

Istnieją różne sposoby sprawdzania dokładności urządzeń ważących. Tutaj możemy wyróżnić:

 • stosowanie wzorców masy;
 • Określanie dokładności poprzez uruchomienie urządzenia przy maksymalnym obciążeniu;
 • sprawdzanie reakcji na niewyważenie poprzez sprawdzenie, czy urządzenie jest prawidłowo ustawione.

Istnieją podstawowe wskaźniki, według których należy sprawdzać urządzenia wagowe.

Wagi hakowe

Na jakie wskaźniki należy zwracać uwagę?

Wśród głównych wskaźników, które należy wziąć pod uwagę w procesie sprawdzania wag hakowych, absolutnie konieczne jest podkreślenie:

 • czułość;
 • serwisowalność;
 • dokładność ważenia.

Nie mniej ważną i istotną kwestią jest to, jak poprawić dokładność wag hakowych.

Zwiększanie dokładności – przydatne wskazówki

Aby zwiększyć dokładność ważenia za pomocą wag hakowych, warto posłuchać przydatnych zaleceń:

 1. Ważne jest, aby tak dobrać zakres ważenia, aby maksymalne obciążenie wynosiło dwie trzecie dopuszczalnego obciążenia znamionowego urządzenia.
 2. Przeciążenie czujnika wagowego z powodu nieoczekiwanych sił przy obciążeniach dynamicznych może spowodować uszkodzenie wagi. Ważne jest regularne sprawdzanie sprzętu – co kwartał – aby zapobiec nadmiernemu zużyciu i uszkodzeniom oraz niedokładnym pomiarom.
 3. Kalibracja jest również konieczna, aby mieć pewność, że waga pokazuje dokładne wyniki ważenia.

Warto zrozumieć wpływ temperatury na dokładność wag hakowych i wilgotność.

Temperatura i wilgotność – wpływ na dokładność urządzeń

Jeśli mówimy o wpływie temperatury, to tutaj ważnym elementem jest termokompensacja, która jest w stanie określić temperaturę otoczenia, która nie wpływa na dokładność wag hakowych. Ponadto istnieją inne istotne cechy. W tym miejscu warto podkreślić zakres temperatur pracy – wskaźnik, w którym możliwa jest praca urządzenia.

Wpływ wilgotności na dokładność wag hakowych jest nieznaczny. Chodzi o to, że korpus wagi jest hermetycznie zamknięty. W ten sposób element pomiarowy jest niezawodnie chroniony przed wnikaniem wilgoci lub pyłu. Wagi hakowe charakteryzują się odpornością na ciepło, a także wskaźnikami niskiej temperatury.

Konstrukcja sprzętu ważącego jest dość trwała i chroniona przed różnymi wstrząsami. W rezultacie można bezpiecznie korzystać z wag hakowych w różnych przedsiębiorstwach, bez obawy, że sprzęt jest narażony na uderzenia mechaniczne i ulegnie awarii.

Gdy nie ma pracy, wagi hakowe przechodzą w tryb czuwania, oszczędzając energię. Dzięki wydajnemu akumulatorowi możliwe jest uniknięcie ładowania przez długi czas.

Udostępnij

O autorze