Prowadzenie firmy powinno opierać się nie tylko na poszukiwaniu możliwości zwiększania zysków, ale również na optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Nie dziwi więc fakt, że wielu przedsiębiorców próbuje zmniejszyć wydatki związane z kontaktami z klientem. Jednocześnie jednak nie chcą oni oczywiście rezygnować z jakości świadczonych usług. Rozwiązaniem, które wydaje się na to pozwalać, jest korzystanie z telefonów VoIP. Czy jednak faktycznie telefonia internetowa może pomóc nam w zmniejszeniu wydatków firmy? Przekonajmy się.

Sposób na ominięcie wysokich opłat abonamentowych

Połączenia telefoniczne są wciąż jedną z najwygodniejszych i najszybszych form kontaktu z klientami czy współpracownikami. Dlatego też przedsiębiorcy dbają o to, by każdy z pracowników miał dostęp do własnego telefonu. Warto jednak mieć świadomość, że tylko niewielka część z nich korzysta z telefonu poza biurem. Co więcej, pracownicy centrali telefonicznych czy obsługi klienta często nie wykonują żadnych połączeń wychodzących! Dlaczego więc firma ma płacić abonament, który nie jest w żaden sposób wykorzystywany? Decydując się na telefon VoIP na biurku każdego pracownika unikasz stałych, często bardzo wysokich kosztów. 

Niższe koszty rozmów wychodzących

Wykorzystanie telefonii VoIP to nie tylko oszczędności płynące ze stałych opłat abonamentowych, których w tym przypadku po prostu nie ma, ale również mniejsze koszty wykonywanych połączeń. Zarówno bramki VoiP, jak i platformy UC, naliczają bowiem opłaty wyłącznie za wykonane połączenia (zarówno głosowe, jak i wideo). Co więcej, ich ceny nadal są atrakcyjniejsze, niż w przypadku wielu operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej. 

Telefon VoIP nie musi być drogi

Wiele osób, które zastanawia się nad wdrożeniem VoIP w swojej firmie, obawia się kosztów związanych z wymianą sprzętu. Czy słusznie? Jak się okazuje, niekoniecznie. Pracownicy firmy mogą bowiem korzystać z zestawów słuchawkowych, które podłącza się do komputera. Co więcej, podstawowy model telefonu VoIP nie kosztuje więcej niż najtańszy model zwykłego telefonu stacjonarnego. Jednocześnie, przedsiębiorcy, których specyfika pracy wymaga szybkiego łączenia się za pomocą wideokonferencji, równie mają taką możliwość. Na rynku istnieje obecnie szeroka oferta telefonów VoIP, z której każda firma może wybrać idealnie dopasowane rozwiązania w cenie nie będącej zbyt dużym obciążeniem.

Sposób na zwiększenie efektywności pracowników

Posiadanie w firmie telefonów VoIP pomaga również w optymalizacji wykorzystywania czasu pracy osób zatrudnionych w centralach telefonicznych czy biurach obsługi klienta. Mogą one bowiem odbierać kilka połączeń, dowolnie je przekierowywać czy przełączać. Jest to znacznie bardziej efektywne, niż w przypadku analogowej telefonii stacjonarnej.

Podsumowując, na pierwszy rzut oka telefon VoIP wydaje się nie przynosić dużych oszczędności, dla których opłacałoby się zmienić cały system telekomunikacyjny firmy. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się korzyściom, jakie daje telefonia internetowa, bez problemu możemy zauważyć, że oszczędności związane z jej wykorzystaniem mogą być naprawdę spore. Szczególnie w przypadku średnich i dużych firm. 

Udostępnij