Choć produkty sygnowane logo Apple mają opinią bardzo solidnych, także i w ich przypadku zdarzają się problemy i awarie. Jedną z najczęściej wykonywanych w serwisach usług jest wymiana szybki iPad Air. To uszkodzenie mechaniczne, do którego dojść może na skutek upadku urządzenia, uderzenia go innym twardym przedmiotem lub przygniecenia. Gdy tak się stanie, konieczna jest jak najszybsza wymiana szybki. Próba korzystania z iPada ze zniszczoną powłoką może skutkować uszkodzeniem samego wyświetlacza, co sprawi, że koszt naprawy będzie zdecydowanie wyższy. Jak wygląda wymiana szybki iPad Air w praktyce?

  • 1. Przygotowanie urządzenia do wymiany
  • 2. Wymiana szybki w praktyce
  • 3. Samemu czy w serwisie – gdzie wymienić szybkę iPad Air?

Skąd wiadomo, że konieczna jest wymiana szybki iPad air 4? Oczywistą kwestią są widoczne gołym okiem uszkodzenia i pęknięcia powierzchni. Dodatkowo może zdarzyć się, że urządzenie po prostu nie działa tak jak powinno. Diagnostyka sprzętu pozwoli ustalić, czy rzeczywiście problemem jest tu szybka czy oryginalny wyświetlacz.

Przygotowanie urządzenia do wymiany

Zanim dojdzie do faktycznej wymiany szybki, trzeba przygotować do niej urządzenie oraz niezbędne części zamienne. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w nową szybkę do iPad Air 4 (lub innego modelu, który poddawany jest procesowi wymiany). Podczas zakupów upewnij się, że kupujesz oryginalny element od zaufanego producenta. Dzięki temu unikniesz problemów z jakością, zyskasz poprawne odwzorowanie kolorów i pewność, że sprzęt będzie w pełni sprawny.

Do wymiany szybki potrzebujesz czystego, dobrze oświetlonego stanowiska pracy. Upewnij się, że masz w zasięgu ręki wszystkie potrzebne przedmioty, aby nie przerywać niepotrzebnie procesu.

Wymiana szybki w praktyce

Jak wygląda w praktyce wymiana szybki iPad Air? Poniżej znajdziesz instrukcję dotyczącą kolejnych działań, jednak pamiętaj, że proces wymaga pewnej wiedzy technicznej i wprawy, dlatego – jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności – skorzystaj z pomocy profesjonalisty, na przykład serwisu repairlab.pl. Więcej na ten temat napiszemy za chwilę.

  • Odłączenie baterii

W pierwszej kolejności trzeba odłączyć od tabletu baterię. Aby to zrobić, należy odkręcić wszystkie śruby z tylnej obudowy iPada, ostrożnie podważyć tylną obudowę i zdjąć ją. Ważne, by na tym etapie nie uszkodzić żadnego elementu wewnętrznego tabletu.

  • Odpięcie kabla

Gdy tylna obudowa zostanie zdjęta, trzeba odpiąć kabel łączący ekran z pozostałą częścią sprzętu. Tutaj także trzeba uważać, aby nie uszkodzić żadnego detalu.

  • Montaż szybki

Teraz można już wyjąć ekran z obudowy, a następnie wymienić uszkodzoną szybkę na nową. Wystarczy powtórzyć wcześniej przeprowadzone przy demontażu czynności – oczywiście, w odwrotnej kolejności.

Po zakończeniu montażu nowej szybki pozostaje podłączyć baterię i sprawdzić, czy wszystko działa.

Samemu czy w serwisie – gdzie wymienić szybkę iPad Air?

Chociaż samodzielna wymiana szybki nie wydaje się szczególnie skomplikowana, zwłaszcza po przeczytaniu powyżej instrukcji, wymaga pewnych umiejętności technicznych. Nieprawidłowo przeprowadzone działanie może uszkodzić inne elementy sprzętu, co tylko pogorszy sytuację i sprawi, że ostateczne koszty naprawy będą jeszcze wyższe. Właśnie dlatego osobom, które nie są pewne swoich możliwości, polecamy od razu skorzystać z usług specjalistów.

Takie punkty serwisują również inne urządzenia Apple, na przykład Apple Watch. Instrukcję na ten temat znajdziesz na https://repairlab.pl/blog/wymiana-naprawa-szybki-apple-watch/. Zapewniają darmowego kuriera oraz gwarancję. Jedynym mankamentem jest czas oczekiwania na naprawę – i choć trudno rozstać się ze sprzętem na taki czas, pewność efektu naprawy zrekompensuje tę chwilę.

Udostępnij