Na rozwój Zielonej Góry wpłynęły różne czynniki – m.in. lokalizacja, skomunikowanie z innymi regionami kraju oraz niewielka odległość od granicy z Niemcami. Położenie na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego sprawia, że Zielona Góra dynamicznie się rozwija.

Zielona Góra należy do największych miast w Polsce i jej znaczenie dla inwestorów stale rośnie. Budowa centrum logistycznego oznacza dodatkowe miejsca pracy i jeszcze lepsze perspektywy rozwoju.

Lokalna gospodarka opiera się m.in. na przemyśle informatycznym, ale też produkcji, branży spożywczej oraz drzewnej, dlatego też magazyny w Zielonej Górze i okolicy zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów krajowych i zagranicznych. Miasto prężnie się rozwija, przybywają nowe miejsca pracy i otwierają się nowe możliwości. Lubuski Park Przemysłowy w Zielonej Górze to miejsce wielu imponujących inwestycji – zainteresowanie tą powierzchnią stale rośnie.

Na rozwój miasta wpływa też położenie – Zielona Góra sąsiaduje z Niemcami (65-70 km). Ponadto centra logistyczne w pełni odpowiadają na różne potrzeby klientów z poszczególnych branż – dostępne są różne powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Zielonej Górze.

Położenie Zielonej Góry

Zielona Góra znajduje się na trasie drogi ekspresowej nr 3 (odcinek międzynarodowej trasy E65), a także na trasie ważnej w skali państwa linii kolejowej C-E 59 (Odrzańska Magistrala Kolejowa), która jest też częścią transeuropejskich korytarzy transportowych TEN. Przez miasto przechodzą też drogi krajowe oraz wojewódzkie, wybudowano też nowoczesną sieć obwodnic.

Przez Zieloną Górę wiedzie także linia kolejowa łącząca Szczecin z Wrocławiem (nr 273) – na tej trasie jeździ dużo pociągów towarowych. Zielona Góra obsługuje połączenia w wielu kierunkach – jak między innymi Warszawa, Berlin, Gdynia, Olsztyn czy Lublin. W pobliżu jest też lotnisko Zielona Góra-Babimost oraz port wodny.

Coraz więcej miejsc pracy

Centra logistyczne oferują przedsiębiorcom atrakcyjną powierzchnię, zwykle z opcją rozbudowy. Razem z budową magazynów zwiększa się też liczba nowych miejsc pracy. Zaletą Zielonej Góry jest też dostęp do siły roboczej i wykwalifikowanej kadry. Wiele firm wybiera hale produkcyjne czy magazyny w Zielonej Górze oraz decyduje się na centra logistyczne o dużej powierzchni, gdyż są one znacznie tańsze niż na przykład w okolicy Warszawy czy Łodzi.

Udostępnij