Robiąc zakupy przez Internet, wielu użytkowników zwraca szczególną uwagę na możliwość płatności online. To szybki i prosty sposób, dzięki któremu zakup towarów i usług jest jeszcze przyjemniejszy. Nie każdy sklep w sieci oferuje te same metody płatności, jednak coraz więcej sprzedawców stawia na szybkie przelewy elektroniczne.

Jakie są możliwości płacenia za towary i usługi w Internecie?

Na pierwszym miejscu znajdują się od wielu lat płatności online. Wśród nich można zauważyć wzrost zainteresowania płatnościami BLIK, kartą płatniczą czy samodzielnego przelewu na konto banku. Dopiero później kupujący decydują się na kupno za pobraniem, u kuriera czy na poczcie, zapłatę w punkcie obioru, płatności Google Pay i Apple Pay lub na płatność odroczoną czy ratalną. Wpływ na rezygnację z opcji za pobraniem, ma przede wszystkim sytuacja dotycząca pandemii. Polacy zgodnie z zaleceniami rządu ograniczyli do minimum kontakty z drugim człowiekiem, zwłaszcza w mniej istotnych sprawach. Dodatkowo wzrost świadomości odnośnie bezpieczeństwa, jakie dają płatności internetowe, również przyczynił się do popularyzacji tej formy płatności za towary i usługi w wielu domach.

Czym charakteryzują się szybkie płatności elektroniczne?

Za większość towarów i usług w Internecie, można już zapłacić za pomocą szybkich płatności elektronicznych.  Inna nazwa tej metody to Pay by link. To w niej, operatorzy płatności oferują szybkie i bezpieczne transakcje. Ważnym faktem jest to, że nie ma potrzeby wypełnienia danych do przelewu, a ze sklepu od razu następuje bezpośrednie przekierowanie na stronę banku klienta, gdzie po zalogowaniu dostępne będą dane gotowe do zatwierdzenia. Nie bez powodu takie płatności nazywane są szybkimi, ponieważ czas ich realizacji jest najkrótszy. Do wyboru tej metody przekonuje się coraz więcej ludzi starszych, mimo początkowych obaw. Cały proces jest szybki i nie wymaga specjalnej wiedzy ani uczenia się. Dodatkowo za każdym razem płatności wyglądają tak samo, więc nie ma możliwości pomyłki.

Udostępnij