Z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość firm, które swoją działalność prowadzą w całości w internecie. Są to nie tylko organizacje z branży e-commerce, ale również inne jednostki, oferujące popularne usługi. Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej online, warto przeczytać sprawdzone porady dla firm i sprawdzić, które z dostępnych narzędzi mogą ułatwić i usprawnić prowadzenie własnego biznesu.

  1. Firma od strony formalnej
  2. Narzędzia dla e-commerce
  3. Porady dla firm na każdy temat

Prowadzenie firmy wymaga znajomości podstawowych praw i obowiązków każdego przedsiębiorcy oraz możliwości, jakie dają dedykowane rozwiązania online. Sprawdzone aplikacje i strony www mogą pomóc w obu kwestiach.

Firma od strony formalnej

Co do zasady, prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce powinno mieć formę ustrukturyzowaną i formalną, a więc w większości przypadków wymaga jej zarejestrowania w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub KRS. Wiąże się to również z odpowiednimi zgłoszeniami do US i ZUS, oraz szeregiem innych obowiązków, wynikających ze specyfiki prowadzonej działalności. Osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy o poszczególnych etapach zakładania firmy, mogą skorzystać z rządowych biuletynów i informatorów, np. biznes.gov.pl – serwisu informacyjno-usługowego dla przedsiębiorców.

Narzędzia dla e-commerce

Firma działająca w segmencie handlu elektronicznego nie może obyć się bez odpowiednich rozwiązań, pozwalających na budowanie własnej platformy handlowej. Zaawansowane narzędzia dla ecommerce to gotowe platformy i aplikacje, w wielu przypadkach oparte na otwartym kodzie źródłowym, tzw. open source, dzięki którym można szybko i bez wysiłku stworzyć własny sklep online. To jednak nie wystarczy – warto zwrócić uwagę również na narzędzia, pozwalające na monitorowanie postępów pozycjonowania strony internetowej, korzystanie z e-mail marketingu czy funkcjonalności mediów społecznościowych.

Porady dla firm na każdy temat

W internecie można znaleźć nie tylko informacje o tym, jak prowadzić firmę, ale również jak nią zarządzać, aby jej funkcjonowanie przynosiło zadowalające efekty. Porady dla firm na przedsiebiorcawsieci.pl podzielone są na tematyczne działy, w których można znaleźć sprawdzone wiadomości o przydatnych programach do samodzielnego prowadzenia księgowości i planowania marketingu online, a także te dotyczące rozwoju osobistego i ciekawej oferty szkoleń i tematycznych wydarzeń. Dobry przedsiębiorca dba bowiem nie tylko o rozwój biznesu, ale również własnej wiedzy i umiejętności.

Udostępnij