Telefon komórkowy jest narażony na wiele szkodliwych czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Są to między innymi: wysokie (jak i niskie) temperatury powietrza, wilgoć, wstrząsy, zarysowania, zabrudzenia oraz upadki. Co można zrobić, by uchronić swój telefon przed takimi rzeczami? Jak zabezpieczyć swój telefon służbowy, by służył nam przez kilka lat? Odpowiedź poniżej.

Zabezpieczenie telefonu służbowego

Każdy pracownik, otrzymujący telefon służbowy od pracodawcy powinien pomyśleć o jego zabezpieczeniu. Producenci oferują więc wiele akcesoriów, które idealnie się do tego sprawdzą. I tak w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy między innymi: pokrowce, etui do Samsung Galaxy S8 od Smartfoneo.pl, folie zabezpieczające oraz szkła hartowane.

Każde z nich odpowiednio będzie chronić telefon. Szczególnie, że telefon zostaje pracodawcy pożyczony przez pracodawcę, dlatego też warto oddać go w takim samym stanie, jak zostanie nam pożyczony.

Etui, pokrowce, folie i szkła

Każde z tych akcesoriów zadba o odpowiednie zabezpieczenie telefonu. I tak np. etui do Samsung Galaxy S8 ma za zadanie uchronić model przed zabrudzeniem oraz dostaniem się do jego szczelin wszelkich zabrudzeń. Dostępne etui są bardzo eleganckie i stylowe. Bez problemu można je dopasować zarówno do konkretnego modelu, jak i do stylu osoby, która ten telefon posiada. Dzięki takiemu etui nie ma mowy o jakiś wgnieceniach lub zabrudzeniach.

Z kolei folia, którą przykleja się na cały przód telefonu, ma uchronić go przez porysowaniem oraz zmniejsza prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza. Jej dużym atutem jest niska cena (folia jest dużo tańsza od np. szkła hartowanego). Z koli szkło hartowane, ma za zadanie uchronić nie tylko nasz ekran, ale i sam telefon przed wstrząsami, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie telefonu. Szkło bowiem zmniejsza ryzyko wstrząsów.

Czy te akcesoria są na pewno potrzebne?

Komu z nas nie spadł na podłogę drogi telefon komórkowy? Któż z nas po zaledwie kilku dniach użytkowania, stwierdził, iż telefon ma rysy lub wgniecenia? No właśnie. Dlatego też, warto już od nowości dobrze zabezpieczyć swój telefon przed wspomnianymi wyżej uszkodzeniami. Podobnie, gdy ma się telefon użyczony przez np. pracodawcę. Koszt naprawy telefonu zawsze jest dość drogi, dlatego też by uniknąć takich sytuacji, warto o tym pomyśleć wcześniej i dobrze go zabezpieczyć.

Gdzie szukać takich akcesoriów i ile one kosztują?

Etui do Samsunga to wydatek rzędu 30 – 60 zł – wszystko zależy od konkretnego modelu, wzoru czy dodatków. Szkło hartowane to koszt około 40 zł, a cena folii zaczyna się już od 10 zł. Co ważne, warto kupować te rzeczy w sprawdzonych salonach znanych producentów, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność, iż otrzymamy towar najwyższej jakości.

Dodatkowo, na miejscu warto skorzystać z pomocy osób sprzedających te akcesoria, by te na miejscu założyły etui, szkło czy folię na nasz aparat. To ważne, gdyż w takiej ochronie bardzo ważne jest, by zabezpieczenie w 100% przylegało do telefonu.

Udostępnij