Wyjazdy integracyjne są ciekawą formą integracji, która stała się już pewnym standardem doświadczonych firm i korporacji. Jest to świetna okazja do poznania osób, z którymi na co dzień nie mamy zbyt dużego kontaktu z powodu ilości osób zatrudnionych w firmie czy też w przypadku rozwoju firm, gdy następuje szybki napływ nowych osób. Nie od dziś wiadomo, że spotkania poza miejscem pracy zwykle owocują bardzo dobrymi pomysłami i rozwiązaniami. Warto więc zorganizować taki wyjazd, który zadowoli pracowników i zmotywuje do produktywniejszej pracy. Coraz częściej firmy wychodzą naprzeciw niekonwencjonalnym pomysłom, przykładem frazy wpisywanej przez pracodawców może być skok spadochronowy Kraków, jeśli przedsiębiorstwo mieści się w stolicy Małopolski.

Ekstremalny pomysł – skok spadochronowy w Krakowie

Coraz częściej pracodawcy sięgają po bardzo ciekawe pomysły w jaki sposób zintegrować swoją grupę pracowników. Przykładowo przedsiębiorca z okolic Krakowa, chcący zrobić wrażenie na swoich pracownikach wyszukuje pomysły w Internecie. Ciekawym rozwiązaniem jest skok spadochronowy Kraków i organizacja pracownikom wyjazdu w Tatry bądź Beskidy, gdzie podejmują się wyzwania i skaczą w tandemie w pięknych polskich krajobrazach. To niezapomniane przeżycie scali więzy pracowników i wpłynie na ich samopoczucie.

Odwaga, która pomogła przy wykonaniu skoku na pewno przełoży się na bardziej odważniejsze i świeższe pomysły w pracy. Każda osoba, która zdecyduje się na skok zostanie odpowiednio przeszkolona przez szkolenie naziemne i przygotowana do bezpiecznego skoku i lotu w tandemie.

Inne ciekawe formy spotkań integracyjnych

Ciekawą formą integrującą grupę jest wolontariat. Wspólna idea bardzo jednoczy zespół, a przy okazji można zrobić coś dobrego. Może to być tradycyjna zbiórka pieniędzy, pomoc w schronisku czy wspólne sadzenie drzew. Innym pomysłem w okresie letnim może być zorganizowanie spływu kajakowego. Zastrzyk adrenaliny w trakcie gwarantowany, dodatkowo pracownicy będą musieli nauczyć się ze sobą odpowiednio współpracować, co przełoży się na współpracę w przyszłości.

Co raz częstszą atrakcją wybieraną przez pracodawców jest wyjście do Escape Roomu. Tu także grupa będzie musiała wykazać się współpracą. Tylko w ten sposób uda im się rozwiązać zagadki i wyjść z zamkniętego pokoju. To świetna forma na rozwój współpracy i zjednoczenie grupy, a przy tym dostarczy wielu emocji. Czasem pracodawca chce zorganizować coś, co porostu umili czas swoim pracownikom, by wspólnie mogli spędzić fajne chwile. Taki efekt przyniesie wspólne wyjście na koncert czy mecz.

Podobną opcją jest karaoke, to świetna forma rozrywki, która sprawi, że osoby, które niekoniecznie lubią i umieją śpiewać, w grupie poradzą sobie z tym całkiem nieźle, co świetnie wpłynie na wypracowanie zdrowego dystansu wśród pracowników. Spotykane są także spotkania, które mają charakter szkoleniowy. Są one nastawione na podniesienie kompetencji uczestników, najlepiej sprawdzą się szkolenia z kompetencji miękkich takich jak zarządzanie czasem czy podziałem obowiązków itp.

Udostępnij