Płatność blikiem to pojęcie, z którym wiele osób się zetknęło, jednak nie każdy wie tak do końca, na czym to polega. Warto poznać tę metodę płatności bliżej, bowiem jest bardzo ciekawa opcją, dzięki której można płacić, nie wyciągając portfela czy karty bankomatowej.

Płatności blik – płatność za pomocą telefonu

Należy zainstalować w swoim smartfonie aplikacje, powiązaną z naszym kontem w banku. Instalacja oczywiście jest darmowa. Aby zapłacić blikiem, należy uruchomić aplikację. System wyświetli sześciocyfrowy kod, który należy wpisać do terminala, podczas dokonywania płatności, podobnie jak wpisuje się kod PIN podczas płacenia kartą. Warto jednak wiedzieć, że blik daje o wiele więcej możliwości. Blikiem można płacić m.in. na Allegro, za pomocą blika można także wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić w wielu innych miejscach.

Kod blik – czym jest?

Płacąc za pomocą blika, warto pamiętać o ważności kodu blik. Wygenerowany przez aplikację, po dwóch minutach stanie się bezużyteczny. To świetne zabezpieczenie przed przypadkową utrata kodu. Przejęty, z powodzeniem przecież mógłby być użyty przez osoby trzecie. Wystarczyłoby w tej sytuacji zagubienie telefonu i znalezienie go przez nieuczciwą osobę. Czasowe ograniczenie ważności kodu, gwarantuje, że Pprzypadkowa utrata kodu, nie przyczyni się do utraty pieniędzy z naszego konta.

Płatności BLIK – podsumowanie

Płatność blikiem to darmowe i bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu można dokonywać płatności, bez konieczności wyciągania portfela z pieniędzmi czy karty bankomatowej. Aplikacja w telefonie wystarczy, by zapłacić za wszystkie dokonywane zakupy. Z powodzeniem za pomocy blika można również dokonywać płatności za pomocą blika, a także wypłacać pieniądze z wielu bankomatów. Aplikacją mogą posługiwać się klienci kilkunastu banków, najbardziej liczących się na polskim rynku. Warto sprawdzić, czy bank, w którym posiadamy konto udostępnia możliwość płacenia blikiem. Jeśli tak, warto korzystać z tego rozwiązania. Aplikacja i metoda płatności jest w pełni bezpieczna, a korzystanie z niej jest bezproblemowe i warte polecenia.


Udostępnij