Biura do wynajęcia to alternatywa dla osób, które nie chcą na stałe wynajmować konkretnej przestrzeni biurowej. Rozwiązanie tego typu świetnie sprawdza się w przypadku wolnych zawodów, choć coraz częściej sięgają po nie również osoby, pracujące stacjonarnie. Jakie są plusy biura na godziny?

Oferta nie dla każdego

Istnieje wiele branż, w których biuro jest miejscem kluczowym. To w nim ogniskuje się życie firmy, jest ono także miejscem spotkania z klientami i kontrahentami. Dla tego typu zajęć opcja biura do wynajęcia na godziny jest zupełnie nieopłacalna lub niemile widziana. Trudno sobie wyobrazić prawnika, który nie przyjmuje w kancelarii, tylko przestrzeni coworkingowej. Podobnie jest w przypadku agencji reklamowych, branży IT i wielu innych. Jednocześnie rośnie ilość zawodów, które można wykonywać zdalnie. Swoje zadania freelancerzy wykonują najczęściej we własnym domu, ale chętnie szukają również przestrzeni na zewnątrz. Nie każdy lubi łączyć własne cztery kąty z pracą, nie wszyscy ma też taką możliwość. Część coworkerów deklaruje, że chętnie spędza dzień, dwa w skali tygodnia w przestrzeni wspólnej.

Wolne profesje

Jakie zawody są wprost stworzone do korzystania z biura do wynajęcia na godziny? Coworkerami mogą być projektanci, graficy komputerowi, specjaliści od rachunkowości, obsługujący mniejsze podmioty, copywriterzy, pisarze, korektorzy tekstów, tłumacze, doradcy zawodowi, dorywczy coache, blogerzy i influencerzy, blogerzy i wszyscy zarabiający przez Internet, headhunterzy i łowcy talentów. Na takie rozwiązanie chętnie decydują się także osoby, które działają w większym zespole. Każdy jego członek wykonuje swoją pracę odrębnie. Grupa spotyka się co jakiś czas na omówienie dokonań i wypracowanie wspólnych planów. Biura na godziny nadają się do takiej burzy mózgów idealnie. Można w nich organizować również spotkania biznesowe. Przeniesienie ich z kawiarni daje większe szanse w negocjacjach.

Kiedy to się opłaca

Biura do wynajęcia na godziny oferują wiele. Nie tylko przestrzeń do pracy, dostęp do urządzeń biurowych oraz zaplecza kuchennego. Bywalcy mogą liczyć na darmową kawę czy herbatę, korzystają także z papieru do drukowania. Biura zwykle są wyposażone w szybki Internet. Na miejscu można spotkać wielu fachowców z różnych dziedzin, co znacznie poszerza horyzonty. Jeśli zajęcie freelancera wymaga sporadycznego spotkania z klientem, można go również zaprosić do przestrzeni coworkingowej. Uniknie się wtedy sytuacji, gdy osobę obcą trzeba wprowadzić do prywatnego mieszkania. Azyl dla freelancera kosztuje. Z tego powodu korzystanie z jego dobrodziejstw jest opłacalne tylko wówczas, kiedy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do około 20 godzin tygodniowo. W przeciwnym razie wydatki na wynajem przestaną się kalkulować. W takim wypadku warto sprawdzić opcję w postaci mapa biur – Warszawa.

Wynajmując biuro na godziny nie trzeba martwić się sprzątaniem, dokupowaniem urządzeń biurowych oraz mebli. To wszystko jest po stronie wynajmującego. Nie ma także konieczności wpłacania kaucji jak w przypadku lokali na wynajem długoterminowy.

Udostępnij