Wirtualne biuro to doskonały sposób na ograniczenie kosztów działalności dla wielu firm. Chętnie wykorzystują go również takie osoby jak freelancerzy, programiści, copywriterzy, czyli wszyscy, którzy swoją pracę wykonują głównie zdalnie, a w biurze pojawiają się sporadycznie. Co konkretnie otrzymujemy w ramach wirtualnego biura?

1. Elastyczny dostęp do przestrzeni biurowej.

Jest to szczególnie doceniane obecnie w dobie pandemii Covid-19, gdy wiele tradycyjnych biurowców opustoszało, a pracownicy pracują zdalnie. Wiele firm szybko przestawiło się na model pracy zdalnej i zauważyło, iż nie potrzebuje wcale przestrzeni biurowej na stałe, a wirtualna siedziba w zupełności im wystarcza.

2. Prestiżowy adres dla firmy

Jedną z głównych zalet, które posiada biuro wirtualne jest jego adres. Zazwyczaj mieści się ono w prestiżowych lokalizacjach w ścisłym centrum miasta co jest nie tylko wygodne ze względów logistycznych, ale pozwala zrobić pozytywne wrażenie podczas spotkań z klientami. Dobra lokalizacja jak wiadomo wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku biur wirtualnych mamy do niej dostęp za ułamek normalnej ceny.

3. Dodatkowe udogodnienia

Wirtualne biuro to również szereg udogodnień, z których możemy korzystać na miejscu: podstawowa obsługa korespondencji, salki do spotkań, dostęp do urządzeń biurowych i serwis kawowy to główne z nich. Dodatkowym plusem jest również to, że wirtualne biura zapewniają w ramach miesięcznej opłaty serwis sprzątający. Dzięki temu przychodząc do niego w dowolnym momencie możemy spodziewać się, że zawsze będzie w nim porządek.

Taki model funkcjonowania w zupełności wystarcza wielu osobom, które np. z powodów rodzinnych nie do końca mogą pracować w domu, a nie chcą ponosić kosztów na wynajem tradycyjnego biura.

Jak w każdej branży także i tutaj panuje coraz większe konkurencja. Sprawia ona, że klienci mogą wybierać spośród różnych lokalizacji i standardu biur, a ceny stają jeszcze bardziej przystępne. Jeśli o cenach mowa ile kosztuje tanie biuro wirtualne? Przeglądając internetowe ogłoszenia bez problemu znajdziemy oferty poniżej 100 zł za miesiąc i dotyczy to największych miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Trudno oczywiście spodziewać się zbyt wiele w takiej cenie, ale pokazuje to jak duże są różnice pomiędzy biurem wirtualnym a tradycyjnym. Biuro za 100-200 zł miesięcznie jest idealne na próbę. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy taka forma pracy nam odpowiada nie poniesiemy kosztów bez potrzeby. W każdej chwili możemy też znaleźć droższą i bardziej rozbudowaną ofertę. W ostateczności, jeśli zależy nam, aby posiadać prestiżowy adres siedziby firmy możemy opłacać biuro tylko z tego względu. 100 zł miesięcznie w pewnych okolicznościach jest z pewnością tego warte.

Udostępnij