Jakie korzyści przynosi korzystanie z wirtualnego biura?

  Wirtualne biuro to doskonały sposób na ograniczenie kosztów działalności dla wielu firm. Chętnie wykorzystują go również takie osoby jak freelancerzy, programiści, copywriterzy, czyli wszyscy, którzy swoją pracę wykonują głównie zdalnie, a w biurze pojawiają się sporadycznie. Co konkretnie otrzymujemy w ramach wirtualnego biura?

  1. Elastyczny dostęp do przestrzeni biurowej.

  Jest to szczególnie doceniane obecnie w dobie pandemii Covid-19, gdy wiele tradycyjnych biurowców opustoszało, a pracownicy pracują zdalnie. Wiele firm szybko przestawiło się na model pracy zdalnej i zauważyło, iż nie potrzebuje wcale przestrzeni biurowej na stałe, a wirtualna siedziba w zupełności im wystarcza.

  2. Prestiżowy adres dla firmy

  Jedną z głównych zalet, które posiada biuro wirtualne jest jego adres. Zazwyczaj mieści się ono w prestiżowych lokalizacjach w ścisłym centrum miasta co jest nie tylko wygodne ze względów logistycznych, ale pozwala zrobić pozytywne wrażenie podczas spotkań z klientami. Dobra lokalizacja jak wiadomo wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku biur wirtualnych mamy do niej dostęp za ułamek normalnej ceny.

  3. Dodatkowe udogodnienia

  Wirtualne biuro to również szereg udogodnień, z których możemy korzystać na miejscu: podstawowa obsługa korespondencji, salki do spotkań, dostęp do urządzeń biurowych i serwis kawowy to główne z nich. Dodatkowym plusem jest również to, że wirtualne biura zapewniają w ramach miesięcznej opłaty serwis sprzątający. Dzięki temu przychodząc do niego w dowolnym momencie możemy spodziewać się, że zawsze będzie w nim porządek.

  Taki model funkcjonowania w zupełności wystarcza wielu osobom, które np. z powodów rodzinnych nie do końca mogą pracować w domu, a nie chcą ponosić kosztów na wynajem tradycyjnego biura.

  Jak w każdej branży także i tutaj panuje coraz większe konkurencja. Sprawia ona, że klienci mogą wybierać spośród różnych lokalizacji i standardu biur, a ceny stają jeszcze bardziej przystępne. Jeśli o cenach mowa ile kosztuje tanie biuro wirtualne? Przeglądając internetowe ogłoszenia bez problemu znajdziemy oferty poniżej 100 zł za miesiąc i dotyczy to największych miast jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Trudno oczywiście spodziewać się zbyt wiele w takiej cenie, ale pokazuje to jak duże są różnice pomiędzy biurem wirtualnym a tradycyjnym. Biuro za 100-200 zł miesięcznie jest idealne na próbę. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy taka forma pracy nam odpowiada nie poniesiemy kosztów bez potrzeby. W każdej chwili możemy też znaleźć droższą i bardziej rozbudowaną ofertę. W ostateczności, jeśli zależy nam, aby posiadać prestiżowy adres siedziby firmy możemy opłacać biuro tylko z tego względu. 100 zł miesięcznie w pewnych okolicznościach jest z pewnością tego warte.

  Piotr Karwinowski

  Leave a Reply

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *