Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne staje się odpowiednie zapakowanie przesyłki. Tak naprawdę, nie ma w tym momencie większego znaczenia, czy związani jesteśmy z branżą sprzedaży wysyłkowej, czy po prostu chcemy wysłać naszym bliskim drobny upominek. Warto pamiętać, że firmy kurierskie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przesyłki, które zostały im powierzone i co więcej, nie mają także w zwyczaju się z nimi odpowiednio delikatnie obchodzić. Wobec tego sukces doręczenia każdej przesyłki tak naprawdę leży w rękach nas- czyli nadawców. Wobec tego jakie jest absolutne TOP5 aspektów, o których nie można zapomnieć podczas pakowania przesyłki?

Odpowiednio dobrane opakowanie kluczem do sukcesu

Warto pamiętać, że podstawą tego iż przesyłka dotrze do adresata w całkowicie nienaruszonym stanie, jest odpowiednio dobrane opakowanie. W praktyce jednak nie oznacza to tylko i wyłącznie względów estetycznych, ale przede wszystkim do głosu dochodzą tu względy praktyczne. Pamiętajmy więc, że zanim zdecydujemy się na to, by idealnie dobrać opakowanie do naszej przesyłki, absolutnym kluczem jest uwzględnienie jej gabarytów i także jej wartości. Drobne i szklane przedmioty rzeczywiście najlepiej będzie zapakować w koperty bąbelkowe, jednak przedmioty nieco większe, wymagają już od nas opakowania kartonowego. Miejsca takie jak np. hurtownia opakowań kartonowych pod adresem Mandras.pl oferują nam obecnie zdecydowanie najszerszy wybór opakowań, które z powodzeniem dopasujemy do każdej przesyłki, bez względu na jej gabaryty.

pracownik pakuje paczkę w sklepie online

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu z zewnątrz

Bardzo często zdarza się tak, że zapominamy o tym, by odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę „od zewnątrz”. Co to oznacza w praktyce? Otóż często dobierając różnorodne kartony i nie tylko, zapominamy o tym, że w dalszym ciągu jest to tylko tektura i w każdym, nawet najmniej oczekiwanym momencie, może się ona po prostu rozerwać. Wobec tego gadżet jakim jest folia stretch z pewnością wyjątkowo się nam przyda celem zabezpieczenia każdej paczki. Folia stretch jest solidna i pozwala na skuteczne owinięcie kartonów i kopert, tym samym zabezpieczając je przed dalszym rozerwaniem.

Szklane i drobne przedmioty wymagają większego zabezpieczenia

Jeśli przedmiotem naszej wysyłki są przedmioty szklane i delikatne, wówczas musimy być świadomi tego, że dosłownie każde wstrząsy, mogą na nie wpłynąć w wyjątkowo niekorzystny sposób. Właśnie dlatego naszym obowiązkiem podczas pakowania takiej paczki jest zadbanie o to, by odpowiednio tę drobnicę zabezpieczyć. W tym momencie sprawdzi się folia bąbelkowa. Dzięki niej zabezpieczymy nasze przedmioty w paczce tak, by żadne wstrząsy ich nie zniszczyły. Folia bąbelkowa staje się więc nieodłącznym gadżetem podczas pakowania paczek!

Wypełnienie paczki to podstawa sukcesywnej wysyłki

Nie zapominajmy o tym, że każdy przedmiot wrzucony „luzem” do kartonu narażony jest na uderzenia i na przemieszczanie się w jego wnętrzu. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, by naszą paczkę czymś wypełnić. Obecnie znajdziemy wiele „chrupków” czy nawet ekologicznych wypełniaczy paczek, które pomogą zminimalizować wstrząsy i wibracje wewnątrz kartonu, tym samym zabezpieczając nasze przedmioty przed tarciem i uderzeniami.

Dobre sklejenie kartonów i kopert również jest niezbędne

Na samym końcu, przed wysłaniem paczki, warto upewnić się, że brzegi koperty lub kartonu zostały solidnie ze sobą sklejone. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zawartość paczki po prostu się nie wysypie i nie zgubi w trakcie transportu. Można w tym celu wykorzystać specjalne taśmy, które przeznaczone są do zabezpieczania przesyłek. Wówczas nasza paczka z pewnością dotrze do adresata w nienaruszonym i nienagannym stanie.

Pakowanie paczek wcale nie musi być skomplikowaną czynnością. Warto jednak pamiętać o TOP5 aspektach, które sprawią, że wysyłane przedmioty będą jeszcze efektywniej zabezpieczone. Wówczas nie będziemy musieli martwić się o to, czy aby na pewno nasza paczka dotrze do adresata w takim stanie w jakim powinna.

Udostępnij

O autorze