Uzyskiwanie różnego rodzaju dochodów pochodzących, np. z pracy, dzierżawy, praw autorskich czy też zbycia nieruchomości, podlega opodatkowaniu. Z pewnością znacząca większość nas za podatkami nie przepada, ale ich opłacanie jest niezbędne do tego, by państwo mogło przetrwać. Z naszych danin utrzymujemy służbę zdrowia, inwestujemy w drogi, czy też współtworzymy kulturę, utrzymujemy armię i in. Warto więc działać tak, by wszelkie podatki płacić na bieżąco. W przeciwnym razie możemy bowiem narazić się na różnego rodzaju nieprzyjemności. Podatki rozliczamy przeważnie raz do roku, a czynność ta jest coraz łatwiejsza – ze względu na różnego rodzaju udogodnienia, które możemy znaleźć. np. w Internecie.

PIT-39 – dla tych z nas, którzy właśnie sprzedali nieruchomość

By prawidłowo rozliczyć się z podatku w danym roku podatkowym, trzeba dokładnie wiedzieć, po jaki druk rozliczeniowy powinniśmy sięgnąć. Jedną z mniej popularnych form osiągnięcia dochodu, może być zbycie nieruchomości. Mieszkanie, dom, czy też inny budynek, itp., możemy otrzymać w spadku albo wejść w jej posiadanie w inny sposób. Sprzedaż nieruchomości będzie się wiązała z koniecznością uiszczenia podatku. W takim przypadku musimy sięgnąć po zeznanie podatkowe PIT-39. W obecnych czasach nie musimy go już wypełniać ręcznie. Najwygodniej będzie nam bowiem wypełnić PIT-39 za pośrednictwem programów komputerowych, dostępnych w sieci. Znajdziemy tam więc z pewnością PIT-39 do druku, jak i inne deklaracje podatkowe niezbędne do dokonania wszelkich rozliczeń. Jeśli po rozliczeniu będziemy chcieli zachować nasz pit w formie elektronicznej, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać go jako PIT-39 pdf. To z pewnością ułatwi nam życie i nic nie będzie stało na przeszkodzie, by podać PIT39 do druku na dowolnym urządzeniu drukującym, itp. Sięgajmy więc po ułatwienia, dzięki którym możemy oszczędzić i czas i pieniądze.

Odpowiednie zeznanie podatkowe, by móc spać spokojnie

Każdy, kto zbywa daną nieruchomość przed upływem pięciu lat, musi od tego odprowadzić podatek w wysokości dziewiętnastu procent. Oczywiście od tej reguły mogą być pewne odstępstwa. Jeśli więc chcemy dowiedzieć się więcej na ten temat, czy też sięgnąć po deklarację podatkową PIT-39 dostępną online, to warto tutaj odwiedzić witrynę sieciową, np.: www.pitax.pl. Znajdziemy tam wiele przydatnych wiadomości, które pozwolą nam się uporać z tym zagadnieniem. Im więcej będziemy wiedzieć na dany temat, tym lepsze decyzje podejmiemy. W związku z tym, że w przypadku sprzedaży nieruchomości w rachubę wchodzą często duże sumy pieniędzy, to warto tutaj dokładnie przemyśleć każdy ruch. W wyżej wymienionej witrynie internetowej będziemy mogli krok po kroku prześledzić proces wypełniania takiego zeznania.

Dodatkowo są tam zamieszczane różnego rodzaju przykłady konkretnych rozliczeń, dzięki którym łatwiej nam będzie wypełnić własne zeznanie. Znajdziemy tam także wszelkie inne niezbędne druki PIT, które są potrzebne w każdym dziale księgowości czy też biurze rachunkowym. Deklaracje te można wypełniać online i trzymać w tzw. „chmurze”, dzięki czemu nie ma konieczności trzymania ich np. w segregatorach w biurze. Takie rozwiązanie daje nam duże oszczędności oraz pozostawia spore pole manewru. Korzystanie z tych udogodnień ułatwi nam także przesyłanie deklaracji do urzędów skarbowych oraz innych organów podatkowych. Z pewnością warto więc zapoznać się z zawartością tej witryny internetowej, by skorzystać z poręcznych rozwiązań, dostępnych online juz dziś.

Udostępnij