Każdego roku wielu przedsiębiorców zmaga się z procesem zatrudniania pracowników tymczasowych. To rozwiązanie, które pozwala zapewnić wysokie efekty pracy w okresie wzmożonego zapotrzebowania. Podpowiadamy, co to jest leasing pracowników i czym różni się od innych form zatrudnienia.

Leasing czyli wynajem

Na leasing pracowników decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, choć dla niektórych nadal jest to temat nieznany. Tymczasem niesie za sobą wiele korzyści i może stanowić nieocenione wsparcie dla dużych firm.

Leasing pracowników to nic innego jak wynajem specjalistów na dane stanowisko przez określony czas. W tym celu można skorzystać z usług agencji pracy lub profesjonalnej firmy outsourcingowej. Dzięki temu przedsiębiorca może liczyć na optymalizację kosztów, a także dużą oszczędność czasu. 

Umowa o pracę na czas określony?

Popularną formą zatrudnienia pracowników tymczasowych jest zawarcie umowy o pracę na czas określony, która jasno precyzuje najważniejsze zasady. Warto nadmienić, że w dużych firmach, gdzie prowadzona jest rekrutacja na szeroką skalę, takie rozwiązanie generuje spore koszta. Pracodawca najczęściej zatrudnia specjalistę ds. HR. Ponadto musi zapłacić za profesjonalne szkolenia oraz badania lekarskie. Jeżeli pracownik zrezygnuje ze stosunku pracy w czasie trwania umowy, proces ten należy powtórzyć. 

Chociaż umowa na czas określony nadal jest bardzo często stosowana, warto poszukać alternatywy. Wybór usług sprawdzonej firmy, która oferuje leasing pracowników, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z tego typu rozwiązań korzystają pracodawcy z przeróżnych branż. To zarówno przedsiębiorcy, którzy poszukują pracowników niewykwalifikowanych, jak i właściciele hoteli, punktów gastronomicznych czy osoby zajmujące się świadczeniem usług specjalistycznych.

Agencja pracy tymczasowej czy firma outsourcingowa?

Agencja pracy tymczasowej oraz firma outsourcingowa mają ze sobą wiele wspólnego. Mogą zapewnić optymalizację kosztów w firmie, co przełoży się na jej rozwój. Ponadto w każdym przypadku dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy trzema stronami. Istnieją jednak pewne różnice, na które należy zwrócić uwagę.

Sprawdź także artykuł: https://conquro.pl/z-jakimi-wyzwaniami-mierza-sie-obecnie-agencje-i-firmy-outsourcingowe/ 

Pracownik agencyjny jest delegowany do pracy w danej firmie, lecz formalnie nadal zatrudniony jest przez agencję pracy. Taka umowa może trwać maksymalnie przez rok. Natomiast outsourcing pracowników jest nieco mniej usankcjonowany prawnie.  Przedsiębiorca powierza podmiotowi zewnętrznemu zakres usług, który obejmuje znalezienie pracownika, przeszkolenie go oraz załatwienie wszelkich formalności.

Kluczową kwestią dla przedsiębiorców, którzy decydują się na leasing pracowników, będzie oczywiście jakość usług. Dlatego zdecydowanie warto postawić na ofertę firmy Conquro. Profesjonalni eksperci z zakresu HR zadbają o to, aby na określonym przez klienta stanowisku pojawił się prawdziwy specjalista. Zatroszczą się również o pełną obsługę kadrowo-księgową, specjalistyczne szkolenia oraz badania lekarskie pracowników. To doskonała propozycja dla właścicieli firm, dla których stały rozwój stanowi aspekt priorytetowy.

Udostępnij