Hulajnogi stały się bardzo powszechnym rozwiązaniem. Są szczególnie dostrzegalne w dużych miastach. Użytkownicy doceniają możliwość swobodnego przemieszczania przy równolegle niskich kosztach eksploatacji. Z pewnością udoskonaleniem podjętej decyzji jest bateria zewnętrzna do hulajnogi, która rzutuje na jakość i komfort użytkowania sprzętu. 

Bateria zewnętrzna do hulajnogi – co to jest?

Bateria zewnętrzna do hulajnogi, bywa określana także jako bateria dodatkowa, która posiada zdolność podłączenia do baterii podstawowej. Powinna zostać zamontowana po zewnętrznej stronie urządzenia, najczęściej jest to obok podestu. Bateria dodatkowa charakteryzuje się równoczesną pracą z podstawową baterią. Jednoczesna praca dwóch źródeł zasilania posiada przełożenie na zwiększenie zasięgów sprzętu. Takim zabiegiem można znacząco podrasować hulajnogę. 

Gdzie powinna zostać zamontowana bateria zewnętrzna do hulajnogi?

Najbardziej optymalnym miejscem do umieszczenia dodatkowej baterii jest miejsce łączące kierownice i podest. W przypadku niektórych modeli możliwe jest także ulokowanie na górnej części kolumny kierowniczej. Najistotniejsze jest, aby wybrane miejsce zapewniało stabilność montażu, a jednocześnie dodana bateria nie rzutowała na sposób i jakość użytkowania. 

Bateria zewnętrzna do hulajnogi – co znajduje się w zestawie?

Podczas wyboru dodatkowej baterii do hulajnogi, warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych elementów, które są potrzebne podczas montażu. W zestawie powinny znajdować się części, tj.:

  • bateria posiadająca wybraną pojemność;
  • torbę, która umożliwia ochronę przed zachlapaniem;
  • okablowanie;
  • dodatkową zaślepkę gumową, która docelowo powinna znajdować się w przy wejściu kabla baterii dodatkowej;
  • uchwyty, które pozwolą na stabilne przymocowanie torby do podestu;
  • specjalny śrubokręt służący do zamontowania baterii;
  • instrukcję montażu wraz ze wskazaniem sposobu zmiany oprogramowania. 

Czy montaż baterii dodatkowej jest prosty?

Samo zamontowanie baterii zewnętrznej do hulajnogi jest niezwykle proste. W przyszłości nie zachodzi konieczność demontażu wraz z ponownym montażem. Jest to działanie jednorazowe. Wystarczy przestrzegać zapisów z instrukcji montażu. Zazwyczaj zajmuje to maksymalnie 15 minut.

Czy posiadanie baterii zewnętrznej do hulajnogi jest bezpieczne?

Wśród osób rozważających montaż dodatkowej baterii do hulajnogi bardzo często pojawiają się wątpliwości odnoszące się do kwestii zachowania bezpieczeństwa użytkowania sprzętu. Posiadają one całkowicie bezzasadne podstawy. Posiadanie baterii zewnętrznej jest nawet bezpieczniejsze niż użytkowanie wyłącznie podstawowej baterii w podeście. Dobrym wyborem są baterie posiadające ogniwa o doskonałej jakości, litowo-jonowych. Są jednocześnie bardzo bezpieczne. 

Jak wybrać najlepszą baterię zewnętrzną do hulajnogii?

Przy wyborze baterii dodatkowej do hulajnogi należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zastosowane ogniwa. Powinny one wyróżniać się rewelacyjną jakością. Istotny jest tu także producent, wiodące marki oferują o wiele lepsze części dodatkowe, np. LG, Samsung, a także Sony. Wśród oferowanych baterii znajdują się również części, które posiadają nawet trzykrotnie większą pojemność w odniesieniu do możliwości fabrycznych.

Bateria zewnętrzna do hulajnogi – korzyści

Należy pamiętać, że bateria zewnętrzna o hulajnogi nie pełni funkcji dekoracyjnej lub kolekcjonerskiej. Jest to sprzęt, który rzutuje na jakość i komfort użytkowania. Zastosowane baterii zewnętrznej pozwala nawet na kilkukrotne zwiększenie zasięgów hulajnogi. W przypadku baterii o lepszych parametrach możliwe jest pokonywanie dystansu wynoszącego nawet 65 kilometrów. Jednocześnie jest to sposób na zmodernizowanie urządzenia. Jednorazowy wydatek pozwoli uniknąć konieczności zakupu nowego sprzętu. Co jest zdecydowaną oszczędnością. Ponadto, baterie są również objęte gwarancją producenta, dlatego wadliwy sposób działania będzie można zareklamować i uniknąć ponoszenia kolejnych wydatków. Jedynym minusem jest cena, jednak jest to wartość przyszłej wygody i mobilności. 

Partner artykułu:

Sklep internetowy z bateriami do hulajnog City Lion

Udostępnij