Budowanie pozytywnego wizerunku firmy to kluczowe działanie, jeśli zależy nam na dobrze prosperującym przedsiębiorstwie, które przyciąga coraz to więcej klientów. Istotną rolę w kreowaniu obrazu własnej marki odgrywają upominki, wręczane partnerom biznesowym. Stanowią one rodzaj podziękowania oraz zachęcają do podejścia dalszej współpracy. W niniejszym artykule przedstawimy kilka pomysłowych prezentów, które mogą stać się doskonałym podarunkiem dla kontrahentów.

Zestaw miodów

Zestaw miodów na prezent to oryginalny pomysł, jeśli chodzi o upominek dla biznesowych partnerów. Miody to zarówno przepyszny, jak i zdrowy smakołyk, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego obdarowywanego. W przestrzeni sieciowej znajdziesz wiele interesujących rozwiązań. Zestawy zawierają między innymi miody lipowe, gryczana, spadziowe, a nawet pyłek pszczeli.

Pierwszorzędnie sprawdzą się również miody smakowe, na przykład z dodatkiem truskawek czy malin, czyli standardowy smakołyk w nowoczesnym, niespotykanym wydaniu. Estetyczne opakowanie dodatkowo dopełnia całość.

Pudełko czekoladek 

Pudełeczko z czekoladkami o różnorodnych kształtach jest nieodłącznie kojarzone z imieninami czy urodzinami. Warto jednak wspomnieć, iż tego rodzaju słodycz może stać się idealną opcją, jeśli chodzi o upominek dla partnera biznesowego. Postaw na smaki zarówno standardowe, jak i te mniej spotykanie – pralinki orzechowe, karmelowe, waniliowe, truskawkowe czy z miętowym nadzieniem. Aby wywrzeć lepsze wrażenie, ozdobne pudełko możesz przewiązać dekoracyjną wstążką. 

Bilet na wydarzenie sportowe lub kulturowe

W obecnych czasach, kiedy oryginalny pomysł jest niemal równoznaczny z osiągnięciem sukcesu, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wręczenie biletu, jaki prezentu dla drugiej strony współpracy. Warto zapoznać się na samym początku z wydarzeniami kulturowymi, które mają się odbyć w bliskiej przyszłości. Wybierz opcję, która z pewnością zadowoli wszystkich uczestników przeprowadzonej współpracy. Może to być bilet, upoważniający do wstępu na seans kinowy, spektakl teatralny, koncert muzyczny, pokaz, a nawet imprezę sportową.

Gra planszowa lub karciana 

Kolejną ciekawą opcją na obdarowanie swoich biznesowych partnerów są gry planszowe czy też gry karciane. Aby zadbać o dobrą opinię Twojej firmy, zdecyduj się na klasyczne warianty gier. Te dobrze znane z pewnością podniosą poziom zaufania dla przedsiębiorstwa, które będzie jawić się w oczach potencjalnych klientów czy kontrahentów jako bardziej profesjonalne.

Doskonałą propozycją mogą stać się więc szachy lub warcaby. Jeśli chcesz natomiast postawić na nieco bardziej kosztowny upominek, zainwestuj w mini golfa czy mini piłkarzyki. 

Skrzynka z narzędziami 

Następnym interesującym rozwiązaniem na upominek dla partnera biznesowego, który sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo wypadnie dobrze w oczach potencjalnych kontrahentów jest skrzynka z narzędziami. Sprawdzi się ona w szczególności wówczas, gdy działalność Twojej firmy obejmuje branżę mechaniki samochodowej lub oferuje artykuły bezpośrednio z nią związane. Skrzynka wraz z wyposażeniem w postaci najniezbędniejszych narzędzi to praktyczny i funkcjonalny upominek, który z pewnością zostanie doceniony przez Twojego współpracownika. 

Akcesoria ubraniowe 

Firmy zajmujące się produkcją odzieży powinny z pewnością postawić na praktyczne, stylowe, modne i eleganckie akcesoria ubraniowe. Mogą to być między innymi różnego rodzaju dodatki biżuteryjne, takie jak bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki lub broszki, ale także zegarki czy ozdoby do włosów. Pamiętaj, aby podczas wyboru kierować się uniwersalnością – jest to szczególnie istotne, jeśli nie znasz indywidualnych preferencji i upodobań danej osoby. 

Podsumowanie 

Jak więc widzisz, pomysłów na niebanalne prezenty dla partnera biznesowego są różnorodne, a wszystko zależy między innymi od branży firmy. Pamiętaj jednak, iż ważne jest tutaj oczywiście kierowanie się najwyższą jakością, solidnością, a także względami estetycznym i praktycznymi. 

Udostępnij