W gorącym przedświątecznym okresie czas zdaje się przyspieszać i im bliżej Bożego Narodzenia, tym mamy go jakby mniej, by dopiąć przygotowania na ostatni guzik. Jedno z najważniejszych wyzwań stanowi zakupienie prezentów dla naszych bliskich, co obecnie bardzo często robimy przez internet. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć opóźnienia w dostawie.

Kupuj prezenty z wyprzedzeniem

Wiele zależy od naszej zapobiegliwości. Prezenty należy zamawiać z jak największym wyprzedzeniem. Szczególnie, jeśli towaru nie oglądaliśmy wcześniej na żywo, warto założyć margines błędu na ewentualny zwrot lub wymianę. Z kolei w ostatnich dniach i tygodniach przed Świętami musimy wziąć pod uwagę, że nie tylko my, ale także setki tysięcy, a wręcz miliony Polaków kupuję upominki online. Maksymalne wysiłki pracowników sklepów internetowych i kurierów nie zawsze są w stanie zrównoważyć przedświąteczną gorączkę. Trzeba się liczyć z możliwością, że dostawa, a przede wszystkim wysyłka towaru może opóźnić się nawet o kilka dni.

Korzystaj ze sprawdzonych dostarczyciel i przesyłek

Warto więc skorzystać z oferty sprawdzonych i cieszących się dobrą opinią sklepów internetowych, nawet dokładając do ceny prezentu kilka złotych, by zyskać gwarancję szybkiej wysyłki. Podobna zasada obowiązuje w przypadku kurierów, z tą różnicą, że wybierając sprawdzonego dostarczyciela przesyłki, wcale nie musimy liczyć się z wyższym kosztem. Sklepy internetowe i prywatni klienci coraz częściej korzystają z usług brokerów kurierskich, takich jak Sendit. Dzięki temu przesyłki realizowane przez wiodących przewoźników, a także korzystanie z paczkomatów, może być naprawdę tanie ku uciesze właścicieli e-biznesów, jak również samych konsumentów.

Pamiętaj, że śledzenie przesyłek ułatwi ich odbiór

W okresie przedświątecznym ważny jest również skuteczny odbiór przesyłki, bo grafik kurierów jest w tym czasie mocno napięty i z pewnością mniej elastyczny. Albo nie przegapić odpowiedniego, momentu firmy kurierskie, podobnie jak brokerzy umożliwiają zaawansowane śledzenie przesyłek. Dzięki temu możemy zyskać gwarancję, że przesyłka jest już w drodze i będziemy w domu w momencie jej dostarczenia, a naszych bliskich ucieszą wymarzone gwiazdkowe prezenty.

Udostępnij