Zakupy w sklepie internetowym to rzeczywistość współczesnych ludzi. Coraz więcej osób decyduje się na kupowanie w internecie. Klienci wybierają tam dla siebie nie tylko ubrania, dodatki, kosmetyki czy rzeczy do domu, ale też zabawki, książki czy sprzęt AGD i RTV. Poza tym w sieci można kupować też produkty spożywcze, co często ułatwia życie. Ogranicza się w ten sposób konieczność robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, dzięki czemu oszczędza się sporo czasu. Bez względu na to, jaki rodzaj asortymentu sprzedaje się w swoim sklepie internetowym, warto zwrócić baczną uwagę na to, jak pakowane są przesyłki dla klientów.

Psychologia zakupów

Zakupy robi się z różnych powodów, ale bez wątpienia część potrzeb realizowanych dzięki zakupom to tak zwane potrzeby emocjonalne czy psychiczne. Kupujemy nowe rzeczy, żeby poczuć się lepiej. Wybieramy dla siebie nowe piękne ubrania, perfumy czy buty po to, aby pozwolić sobie na odrobinę rozpieszczenia, a czasami nawet luksusu. Patrząc na to w ten sposób, gdy jest się właścicielem sklepu internetowego, warto zadbać o to, by doświadczenie związane z zakupami było dla klienta jak najprzyjemniejsze i trwało jak najdłużej.

Dlaczego to tak istotne? Ponieważ właśnie dzięki temu klient może stworzyć emocjonalne połączenie ze sklepem czy marką i wracać po nawet zakupy. Po prostu zostać na stałe. Jeżeli w odpowiedni sposób zapakuje się przesyłkę, dostarczając w ten sposób miłych wrażeń klientom, można zbudować jeszcze mocniejszą pozycję na rynku. Drobne upominki dla klientów, które będą wkładane do środka, to bardzo miły gest, który dodatkowo może wzmocnić więź pomiędzy klientem a marką. Dlatego właśnie wszelkie sklepy sprzedające ubrania, dodatki i kosmetyki stosują ten trik i dla swoich klientów zawsze mają coś drobnego w ramach podziękowania za zakupy.

Gadżet reklamowy jako podziękowanie za zakupy

Klient, który otrzymuje pięknie zapakowaną przesyłkę z niewielkim upominkiem za dokonane zakupy, bez wątpienia czuje się świetnie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby wręczane w ten sposób upominki przedstawiały pewną wartość. Muszą być ładne, atrakcyjne wizualnie, funkcjonalne i przydatne. Tylko taki gadżet reklamowy spotka się z ciepłym przyjęciem i nie zostanie od razu wyrzucony do kosza lub włożony do szafy albo szuflady. Lepiej rezygnować z niskiej jakości gadżetów elektronicznych, smyczy do kluczy lub innych niepotrzebnych rzeczy i postawić na coś, co naprawdę można wykorzystać. W tym celu świetnie sprawdzi się na przykład zawieszka zapachowa do szafy, na której zostanie nadrukowane logo sklepu. Takie gadżety reklamowe będą świetne do wykorzystania przez firmy sprzedające ubrania, dodatki, kosmetyki, ale też rzeczy do domu. Zawieszka zapachowa może być też zawieszką do samochodu. Wykonana w sposób ładny, estetyczny, bez wątpienia zostanie wykorzystana przez klienta. Dodatkowo wyeksponowanie zawieszki zapachowej do samochodu może pozwalać na rzeczywiste reklamowanie firmy przez to, że osoby z zewnątrz będą mogły zobaczyć logo czy nazwę sklepu. Więcej informacji na temat tych gadżetów znajdziesz na stronie producenta zawieszki-zapachowe.pl

Jak pakować produkty?

Drobne upominki i gratisy dla klientów to jeden z elementów dobrze przemyślanej przesyłki. Kolejna ważna sprawa to sam sposób pakowania. Współczesne firmy rozwiązują to w dwojaki sposób. Wielkie marki współpracują z dużymi centrami logistycznymi, które dla nich zajmują się pakowaniem i wysyłką. Towar pakowany jest zgodnie z wytycznymi klienta, jest to profesjonalna usługa, która nazywana jest konfekcjonowaniem.

Osoby zajmujące się pakowaniem mają wielką biegłość w tym, by przesyłka prezentowała się nienagannie. Dlatego też często dla klientów stanowi to naprawdę miły i przyjemny moment, gdy otwierają pudełko i widzą pięknie zapakowaną odzież, buty, akcesoria czy kosmetyki. Pakować można również samodzielnie w ramach własnego zespołu w firmie. Najlepiej opracować sobie pewne procesy, dzięki którym idzie to wszystko zdecydowanie łatwiej i bardziej sprawnie. Zawsze należy pamiętać o stronie wizualnej. Klient potrzebuje pięknych wrażeń podczas rozpakowywania przesyłki, dlatego aspekt wizualny jest tak istotny.

Udostępnij