Wykończanie domu wymaga podjęcia szeregu decyzji. Musimy nie tylko wybrać odpowiedni projekt wnętrz i materiały wykończeniowe, lecz także zdecydować, jakie meble już wkrótce zagoszczą w naszej wymarzonej przestrzeni. I nie chodzi tu bynajmniej o sam ich kolor, stylistykę czy rozmieszczenie – kluczową decyzją, jaką należy podjąć na samym początku urządzania domu, jest to, gdzie zamówimy zabudowy meblowe. Możemy je bowiem kupić w sklepie lub zlecić ich projekt i wykonanie zakładowi stolarskiemu.

Gotowe meble do domu. Czy tańsze znaczy lepsze?

W meble do domu możemy zaopatrzyć się w wielkopowierzchniowych sklepach, specjalizujących się w sprzedaży zabudów meblowych do domów i mieszkań. To najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale czy najlepsze? Po głębszym jego przeanalizowaniu okazuje się, że niekoniecznie.

Gotowe meble mają szansę dobrze sprawdzić się w pomieszczeniach o standardowych wymiarach, pozbawionych skosów czy innych elementów konstrukcyjnych, które wymagają indywidualnego podejścia w zakresie projektowania zabudowy. Zazwyczaj okazują się jednak nietrafione w sytuacji, kiedy poszukujemy idealnie skrojonych na miarę naszych potrzeb mebli, które posłużą nam długie lata.

Meble systemowe to rozwiązania ustandaryzowane, co jednak nie znaczy, że uniwersalne. W większości przypadków posiadają wysokość niższą niż ta, na której znajduje się sufit, co sprawia, że po montażu pozostaje nieestetyczna przestrzeń. Są wykonywane z tanich i raczej mało trwałych materiałów, przez co należy liczyć się z koniecznością wymiany mebli lub samych frontów co kilka lat, a także ryzkiem ich uszkodzenia w trakcie użytkowania.

Sklepowe meble oferują przy tym ograniczony zakres personalizacji, co sprawia, że nie da się ich idealnie dostosować do potrzeb i preferencji użytkownika. Sporo do życzenia pozostawiają także zastosowane w nich systemy i okucia, które zazwyczaj są najtańszymi i przez to najbardziej awaryjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Z pewnością nie jest to więc wybór na lata – warto potraktować je jako opcję tymczasową, która będzie nam służyła do momentu aż zastąpią ją meble na wymiar.

Meble na wymiar do domu. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do domu są meble na wymiar. Są to zabudowy projektowane i produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Ich realizacją zajmują się zakłady stolarskie, które specjalizują się nie tylko w przygotowywaniu mebli, lecz także świadczą usługi doradcze, pomagając klientom w wyborze najlepszych dla nich rozwiązań.

Źródło: PracowniaKogut – Meble na wymiar 

Meble na zamówienie to strzał w dziesiątkę dla osób, które poszukują trwałych, solidnych i wytrzymałych zabudów meblowych na lata. Są produkowane z najlepszych, dostępnych na rynku materiałów, dostosowanych do warunków panujących w konkretnym pomieszczeniu. Są idealnie dopasowane do wymiarów wnętrza z uwzględnieniem wnęk okiennych, skosów, komina i pozostałych elementów konstrukcyjnych. Zabudowa meblowa sięgająca do sufitu prezentuje się spójnie, estetycznie oraz sprzyja utrzymaniu w pomieszczeniu czystości, porządku i wizualnej harmonii.

Meble na wymiar powstają na indywidualne zamówienie, co pozwala na ich zaprojektowanie zgodnie z oczekiwaniami klienta. Może on wybrać m. in. stylistykę zabudowy, jej kolor, a także systemy, okucia i dodatkowe elementy, które usprawnią korzystanie z mebli. Kuchnie na wymiar to bowiem nie tylko szafki i szuflady, lecz także specjalne półki obrotowe na garnki, szafki cargo, ukryte szuflady i dedykowane wkłady do szuflad, które ułatwią organizację zawartości oraz sprawią, że w kuchni zawsze będzie panował ład i porządek.

Meble na zamówienie nie tylko do kuchni! Szafy wnękowe i zabudowy garderób

Meble na zamówienie świetnie odnajdują się nie tylko w kuchni i łazience. Warto je zamówić także do przedpokoju, sypialni oraz garderoby, jeśli szczególnie zależy nam na estetycznym i jakościowym urządzeniu tych pomieszczeń.

Szafy wnękowe na wymiar sprawdzą się zarówno w przestronnym przedpokoju i wiatrołapie, jak i w niewielkim korytarzu, pozwalając w pełni wykorzystać potencjał całej dostępnej przestrzeni oraz oferując maksymalną ilość miejsca do przechowywania odzieży wierzchniej, obuwia oraz sezonowych dekoracji.

Umieszczone w sypialni lub osobnej garderobie meble ma wymiar pozwolą natomiast na estetyczną organizację całej posiadanej przez rodzinę odzieży, zapewniając do niej łatwy dostęp oraz pozwalając na co dzień wykorzystywać pełen potencjał swojej szafy.

Udostępnij

O autorze