Piękne, zadbane paznokcie świadczą o wizerunku osoby. Paznokcie trudno jest ukryć, gdyż w kontaktach z ludźmi dłonie są bardzo widoczne. O paznokcie należy dbać nie tylko z powodów estetycznych. Problemy z paznokciami, jak: łamliwe paznokcie, pęknięcia, rozdwajanie się płytki paznokciowej itp, przeszkadzają w życiu i mogą sprawiać dyskomfort, kiedy ostre krawędzie zaczepiają o coś w czasie codziennych czynności. Długotrwałe problemy z paznokciami mogą stać się utrapieniem. Ponadto zły stan paznokci wyraźnie świadczy o problemach w organizmie, szczególnie braku witamin i składników odżywczych.

Na zły stan paznokci wpływają także codzienne czynności, jak sprzątanie bez rękawic, mróz i wiatr, kontakt z substancjami chemicznymi, czy też zbyt długie i zbyt częste noszenie sztucznych paznokci. Staramy się ukryć brzydkie paznokcie pod lakierami, tipsami czy paznokciami żelowymi. Te sposoby dodatkowo niszczą płytkę paznokcia i koło się zamyka.

Analiza problemów z paznokciami wskazuje, że przydatne jest stosowanie preparatów wewnętrznych, jak witaminy na paznokcie. Opinie o tych preparatach zależą od jakości składników w nich zawartych. Na paznokcie szczególnie dobrze działa krzem, selen, oraz witaminy A, C, E i witaminy z grupy B. Skutecznym remedium na rozdwojone, łamliwe i kruche paznokcie jest biotyna. Warto wiedzieć, że preparat Look Up, firmy Grinday, zawiera w jednej dawce aż 1000,00 mcg biotyny!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów. Możemy przeczytać opinie i recenzje nad skutecznością różnych specyfików i gubimy się, gdyż nie wiemy, na co zwrócić uwagę. Jeśli chcemy mieć pewność co do skuteczności składników, szukajmy preparatów zawierających opatentowane ekstrakty. Aby uzyskać patent, producent musi zlecić dodatkowe badania kliniczne substancji, które normalnie nie są wymagane dla suplementów. Warto pamiętać, że witaminy na paznokcie Look Up, marki Grinday posiadają takie opatentowane składniki, jak: EVNolMax™, BioPerine®, Selen – Selenium SeLECT®.

Kupując preparaty, nigdy nie mamy pewności, czy zawarte w nich składniki występują w takiej ilości, że dadzą dobre efekty. Nie wiemy też, czy dawki nie różnią się zawartością. Aby mieć pewność co do stałej ilości składnika w dawce, warto zwracać uwagę na składniki standaryzowane, które podlegają standardom.

Aby mieć pewność, co zawiera, a czego nie zawiera preparat, warto zwracać uwagę na czysty skład. Lepiej jest również wybierać składniki naturalne. Sztuczne dodatki są uważane za nieszkodliwe, lecz odkładają się i w czasie dłuższego stosowania mogą wywołać skutki uboczne. Witaminy na paznokcie, Look Up, firmy Grinday, nie zawierają sztucznych barwników i wypełniaczy. Ponadto jest to produkt odpowiedni dla wegan.

Opinie specjalistów wskazują, aby szukać lokalnych producentów. W tym przypadku mam do czynienia z producentem polskim, który oferuje unikatową, autorską mieszankę składników. Cena jest przystępna, biorąc pod uwagę jakość składników.

Udostępnij