Sprzedaż internetowa jest dziś tak popularna, że trudno znaleźć osobę, która choć raz nie dokonała jeszcze zakupu w e-sklepie. Są i tacy, którzy przez internet kupują niemal  wszystko – od odzieży, poprzez elektronikę i meble, a skończywszy na artykułach spożywczych. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców przenosi działalność do sieci, próbując uszczknąć swój kawałek toru w branży e-commerce. Okazuje się jednak, że to, z racji rosnącej konkurencji, wcale nie jest takie proste.

Sukces w e-commerce zależy od wielu czynników. Ważne jest zarówno to, czy uda nam się nawiązać z klientami trwałe i oparte na zaufaniu relacje, jak i to, jaką strategię marketingową wybierzemy. To jednak nie wszystko. Bardzo istotne jest również przecież to, czy potrafimy dobrać odpowiednie opakowanie do konkretnego typu wysyłanego towaru.

Bezpieczna przesyłka – dlaczego jest tak istotna?

Warto pamiętać, że za bezpieczne dotarcie przesyłki do konsumenta w większości przypadków odpowiada sprzedawca internetowy. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy klient sam wybiera sposób dostawy zakupionego przedmiotu inny od tego, jaki zaoferował sprzedawca. Tak sformułowane zostało prawo i warto o tym pamiętać. Dlatego bardzo istotne jest, by w sklepie internetowym położono szczególny nacisk na dobór właściwego opakowania do konkretnego przedmiotu.

Różne towary – różne potrzeby

W zależności od asortymentu sklepu internetowego e-sprzedawca może potrzebować różnych akcesoriów do pakowania. W niektórych przypadkach konieczna będzie ochrona kruchych przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi, kiedy indziej wrażliwych na wstrząsy przed drganiami, innym razem przede wszystkim zabezpieczenie przed wilgocią. Szeroki wybór akcesoriów do pakowania pozwala sprostać takim wymaganiom.

Jakie opakowania mamy do wyboru?

Najpopularniejszym akcesorium do pakowania są kartony tekturowe. Dzięki temu, że są dostępne w różnych wielkościach oraz wymiarach, mogą posłużyć do pakowania przeróżnych przedmiotów o rozmaitych gabarytach. Pamiętajmy jednak, że same kartony nie zabezpieczą wysyłanych przedmiotów wystarczająco dobrze. Równie ważne jest to, jak zostaną zabezpieczone wewnątrz. Wypełniacze do paczek odpowiednie dla ochrony różnych przedmiotów znajdziemy na stronie E-hurtownia-opakowan.pl. Doskonale sprawdzą się dostępne tam poduszki powietrze, wypełniacze typu skropak albo folia bąbelkowa.

Dlaczego wypełniacze są takie ważne?

Stosowanie samych kartonów tekturowych zaklejonych od zewnątrz taśmą nie da wysyłanym przedmiotom wystarczającej ochrony. Dlatego wykorzystujemy też wypełniacze.  Mają one zadanie zamortyzować ewentualne wstrząsy i drgania oraz zabezpieczyć przedmiot przed uszkodzeniem na skutek uderzenia albo upadku. Za pomocą wypełniaczy unieruchamiamy przedmiot wewnątrz opakowania, minimalizując tym samym ryzyko jego przemieszczenia się oraz uszkodzeń. Rodzaj wypełniacza należy dostosować do konkretnego przedmiotu, a dokładniej jego wielkości, wymiarów oraz podatności na uszkodzenia.

Sposób pakowania przedmiotów nie może być przypadkowy czy traktowany jako sprawa drugorzędowa. Od tego, czy zakupiony przez klienta przedmiot dotrze do niego w stanie niepogorszonym, zależy bardzo wiele. Warto o tym pamiętać, opracowując strategię biznesową w branży e-commerce.

Udostępnij