Praca z własnego domu, tym bardziej na własnych warunkach, to piękna perspektywa, trzeba jednak pamiętać, że większość świetnych rzeczy, nie jest łatwa do zdobycia. Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których dzięki dostępowi do internetu możemy rozwijać swój biznes z dowolnego miejsca na świecie. Przedstawiamy więc 5 najlepszych pomysłów na biznes online dla kobiet.

Wirtualna asystentka

Pierwszym punktem na naszej liście jest zajęcie, które jeszcze jakiś czas temu mogło być wypełniane jedynie w biurze. Wirtualna asystentka to osoba odpowiedzialna głównie za zadania administracyjne, w tym np. wklejanie gotowych postów na stronę WordPress, przesiewanie wiadomości ze skrzynki mailowej oraz planowanie i dodawanie postów w social mediach. Tylko kto może potrzebować takiej pomocy i czy faktycznie można w ten sposób zarobić? Tak! W internecie można znaleźć coraz więcej freelancerów, blogerów, YouTuberów, coachy, przedstawicieli handlowych, a nawet osób pracujących w dużych firmach, którzy szukają pomocy wirtualnej asystentki. Aby rozwinąć swój biznes oparty na takim zajęciu, potrzebne są sumienność oraz rzetelność, a na początku także umiejętność znalezienia pierwszych klientów, czyli podstawowe zdolności marketingowe.

Prowadzenie własnego bloga lub… vloga

Będąc w temacie zarabiania przez internet, nie moglibyśmy pominąć takiego pomysłu na własny biznes jak prowadzenie bloga lub vloga. Tak, wymaga to czasu i poświęcenia. Tak, nie zawsze mamy pewność, że zaczniemy zarabiać, ale… Ale obecnie „siła” internetu jest tak duża, że jeżeli mamy coś ciekawego do przekazania, z dużym prawdopodobieństwem po upływie pewnego czasu uda nam się w końcu dotrzeć do swojej grupy odbiorczej i zgromadzić wokół siebie wiernych obserwatorów. Na blogu można zarabiać na kilka różnych sposobów, którymi są np. affiliate marketing, reklamy, sprzedaż własnych produktów lub współpraca z większymi markami. Obecnie jeszcze większe szanse zarobku oferuje publikowanie blogów na YouTube. Niezależnie od wybranego sposobu, kluczowa jest regularność i dostarczanie interesującego contentu.

Sklep internetowy z biżuterią

Co lubią wszystkie panie? No dobrze, nie będziemy uogólniać, ale chyba nikogo nie urazimy, jeżeli stwierdzimy, że większość przedstawicielek płci pięknej uwielbia biżuterię. Dlaczego by więc nie stworzyć biznesu internetowego opartego właśnie na sprzedaży jej za pomocą e-sklepu? Obecnie możemy skorzystać z wielu narzędzi, które umożliwiają stworzenie funkcjonalnego klepu bez żadnych specjalnych umiejętności w dosłownie kilka godzin. Nie potrzeba do tego również dużych środków. Tylko jaka biżuterią będziemy handlować? Najlepiej zacząć od opcji, która nie będzie wymagała zbyt dużej inwestycji „na start” jak np. biżuteria hartowana, którą zapewnia np. hurtownia biżuterii Xuping. Prowadzenie e-sklepu, a w szczególności jego promocja nie jest łatwa, jednak zapotrzebowanie na rynku jest wciąż bardzo duże. Poza tym sukces osiągnięty dzięki ciężkiej pracy (w tym przypadku nauki marketingu i prowadzenia e-sklepu) cieszy najbardziej, dlatego zdecydowanie wato spróbować.

Sprzedaż wyrobów hand made

Pozostając w kwestii sprzedaży w internecie, nie zawsze potrzebujemy do tego własnego sklepu, tzn. strony internetowej pełniącej funkcję platformy do sprzedaży. Sprzedaż rękodzieł może odbywać się za pomocą takich platform jak np. Allegro, eBay lub nawet nastawiony na zagraniczne rynki Amazon. Poza tym można skupić się na stworzeniu własnej marki na Instagramie i za jego pomocą zdobywać klientów. Oczywiście, aby prowadzić taki biznes, musimy mieć jakiś unikalny pomysł i umiejętności, aby go urzeczywistnić. Ważne, aby się nie przejmować dość dużą podażą, ponieważ popyt na produkty hand made jest jeszcze większy.

Copywriting / social media

Jednym z popularniejszych sposobów na zarobek z własnego domu w ostatnich latach stał się copywriting oraz social media marketing. Obie te branże wymagają jednak określonych umiejętności oraz wykazywać pewne cechy, które są w tych zawodach pożądane. To perspektywiczne pomysły na rozpoczęcie biznesu dla osób kreatywnych, które mają „lekkie pióro” i nie boją się spędzania godzin na pisaniu tekstów, przygotowywaniu grafik oraz odczytywaniu analiz kampanii reklamowych. Czujesz, że należysz do tej grupy? Nie wahaj się i zacznij szukać sposobu na rozwój biznesu w tej sferze już teraz!

Udostępnij