Naklejki wypukłe 3d wykonywane są z żywicy i wysokogatunkowych folii, na które nanoszony jest projekt graficzny. Do nadruku stosowana jest folia biała, ponieważ na takim podłożu, wydruki są nasycone kolorami, a teksty ostre i czytelne.

Dlaczego wykorzystywane są naklejki wypukłe 3d?

Naklejki wypukłe 3d wykorzystywane są w promocji firm, dzięki wysokiej jakości materiałom oraz interesującej grafice. Przyciągają uwagę, bo eksponują logo firmy, które jest podstawą marki. Naklejki żywiczne stanowią efektowne wykończenie produktów. Warto je stosować, bo wpływają na zwiększenie sprzedaży. Odgrywają rolę dekoracyjną, a co istotne dla klientów, również informacyjną. Wypukłe naklejki żywiczne pokrywane są specjalną, elastyczną warstwą, co nadaje im charakterystycznego szklanego efektu. Powłoka z żywicy poliuretanowej jest trwała i odporna na promienie UV, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Najlepszy rezultat dają naklejki wypukłe o małych rozmiarach. Im są większe wymiary, tym efekt 3D staje się mniej widoczny.

Jakie są techniki nadruku naklejek wypukłych?

Jest kilka technik nadruku naklejek. Jeśli chodzi o etykiety wypukłe, wykorzystywany jest druk cyfrowy, ze względu na atrakcyjną cenę. Przy dużych nakładach produkcyjnych, konieczne jest ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest druk offsetowy. Naklejki żelowe wykonane tą metodą cechują się długą żywotnością i najwyższą jakością. Etykiety wypukłe są graficznie dopracowane, zarówno gdy chodzi o zdjęcia, jak i treść.

Zakres kolorów jest dużo większy od skali CMYK, ale warto wybrać biały kolor podłoża, by druk naklejek wypukłych był zgodny z przygotowanym projektem. Są też stosowane inne techniki w produkcji materiałów: druk UV Led, lateksowy (HP Latex), oraz w technologii solwentowej. naklejki wypukłe 3d mogą być produkowane w różnych kształtach. Klienci mogą zamówić okrągłe, kwadratowe i prostokątne nalepki, ale też kształcie telefonu, słuchawek, laptopa, samochodu, pralki, lodówki, lampki, kubka, książki itd. Niezwykle popularna na naklejki wypukłe stała się folia holograficzna, ponieważ doskonale się prezentuje, reklamując jednocześnie produkt. Takie etykiety przyciągają wzrok, ponieważ zawierają hologramy, które po wydrukowaniu stają się trójwymiarowe, dając efekt 3D.

Ile jest wymiarów naklejki?

Naklejki wypukłe są małych rozmiarów i wykorzystywane są do znakowania produktów lub jako gadżety reklamowe wykorzystywane, m.in.: na targach, eventach, imprezach okolicznościowych. Natomiast wielkoformatowe kwadratowe czy prostokątne, umieszczane są na ścianach, punktów obsługi, salonów, sklepów, restauracji, hotelów, ale też wewnątrz budynków. Przyciągają uwagę klientów, nadrukiem graficznym. Wykonywane są na folii wylewnej i stosowane jako reklama na samochodach. Kolejne, które cieszą się dużą popularnością to podłogowe naklejki antypoślizgowe, umieszczane na posadzkach z różnego materiału. Stosowane są przeważnie w galeriach handlowych, bankach, aptekach i sklepach, ale mogą być użyte w każdej instytucji oraz placówce handlowej czy usługowej.

Jaki jest maksymalny wymiar naklejki?

Naklejka wypukła żywiczna ma w różne wymiary. Najwęższy element nie powinien być mniejszy niż 8 mm. Maksymalny wymiar wynosi 200 mm. Folie natomiast mają różnorodne zastosowanie. Poniżej rodzaje, zastosowanie, minimalna i maksymalna szerokość w jakich występują:

  • perforowane — OWV wykorzystywane w oknach: 98 cm, 106 cm, 127 cm, 137 cm, 152 cm 
  • monomeryczne – do użytku wewnętrznego: 106 cm, 137 cm, 160 cm
  • podłogowe – odporne na ścieranie: 105 cm, 137 cm, 152 cm
  • polimeryczne – do ekspozycji i na samochody: 106 cm, 137 cm, 152 cm
  • wylewane – do pojazdów o trudnej geometrii i dużych przetłoczeniach: 137 cm, 152 cm
  • odblaskowe – folie samochodowe z możliwością można zadrukowania: 122 cm, 137 cm, 160 cm
  • Backlight – do podświetleń, PET 106 cm i folia monomeryczna 137 cm, 160cm 
  • DOT – do użytku wewnętrznego, stosowane w witrynach: 106 cm, 137 cm, 155 cm
  • piaskowane – mrożone/ szron, monomeryczna 122 cm|polmeryczna 137 cm
  • magnetyczne –100 cm.

Dzięki szerokiej ofercie folii można wybrać do naklejenia wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Do samochodu jest kilka rodzajów, więc warto skorzystać z pomocy doradcy.

Jak jest realizowane zamówienie naklejki wypukłe?

Naklejki wypukłe wykonywane są w ciągu 2-5 dni roboczych, ale termin realizacji prac projektowych jest określany indywidualnie. Po złożonym zamówieniu i przesłanych materiałach: tekstów i grafik za pośrednictwem maila, klient w ciągu 3-7 dni roboczych otrzymuje projekt. Cena i czas realizacji są uzależnione od wielkości nakładu, wymiarów naklejki oraz sposobu obróbki zadrukowanych arkuszy, które dostarczane są do żądanych rozmiarów, zazwyczaj nie większych niż A3.

Istnieje też możliwość przycięcia folii ploterem do szerokości 160 cm. Stosowane są materiały cechujące się wysoką jakością: żywica i folie z Europy, a drukowane na nich naklejki 3D mają żywe kolory, są trwałe i doskonale trzymają się podłoża. Dostawa wydruków odbywa się za pośrednictwem kuriera i jest ubezpieczona na kwotę zamówionego wydruku, na wypadek uszkodzenia paczki.

Udostępnij

O autorze