Prowadzenie firmy stawia przed ich właścicielami i kierownikami coraz to nowe wyzwania. Jednym z tych, jakie na nich czekają jest systematyczne porządkowanie zgromadzonych danych. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów i utraty części informacji, warto to robić regularnie i niezwykle skrupulatnie.

Z roku na rok w firmach znacząco przybywa danych na temat klientów, współpracowników, kontrahentów, przyszłych i obecnych projektów oraz przyszłościowych działań firmy i związanych z tym osób. W przypadku tak dużej ilości zróżnicowanych informacji niezbędna może okazać się usługa deduplikacji, która obecnie cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. 

Na czym polega deduplikacja danych?

Odpowiednie rozpisanie, a następnie przechowywanie i aktualizowanie danych nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się na pozór wydawać. O ile w przypadku małych firm ilość informacji jest dość ograniczona, o tyle w dużych przedsiębiorstwach ich ilość rośnie nawet z miesiąca na miesiąc. Tu niezwykle pomocna może okazać się właśnie deduplikacja. Usługa ta polega przede wszystkim na eliminowaniu z danych plików powtarzających się ciągów znaków. Może zdarzyć się bowiem tak, że te same dane przechowywane są w kilku miejscach, co powoduje chaos i trudności z odczytywaniem przetwarzaniem pełnych danych. Dzięki deduplikacji niepotrzebne kopie zostaną usunięte, a pozostawione – jedynie unikalne segmenty danych. 

Korzyści płynące z deduplikacji

Choć usługa ta nie brzmi dość skomplikowanie, to w praktyce, gdy mamy do czynienia z ogromną ilością zasobów może przysparzać problemów, zwłaszcza osobom, które nie są biegłe w tego typu działaniach. Aby móc ocenić jej konieczność, warto poznać korzyści, jakie niesie za sobą profesjonalna deduplikacja. Oto kilka z nich:

  • ograniczenie ilości miejsca niezbędnego do danych,
  • ograniczenie zużycia procesora do przetwarzania danych, 
  • usuwanie ze zbioru niepełnych i błędnych rekordów,
  • łączenie rozproszonych danych w spójną całość,
  • uporządkowanie i usystematyzowanie zebranych informacji,
  • tworzenie pojedynczych kopii zapasowych bez zbędnych duplikatów.

Więcej na: https://dataquality.pl/standaryzacja-deduplikacja-czyli-zapewnic-wysoka-jakosc-danych-adresowych/

Udostępnij