Handmade sklep – czy to się opłaca?

  Warto odnaleźć w swoim życiu pasję, która będzie wypełnieniem każdego kolejnego dnia, odskocznię od codziennych obowiązków, a czasami sposobem na życie i pomysłem na otwarcie własnej firmy, na co doskonałym przykładem jest handmade sklep. Zanim jednak rozpocznie się realizację tego pomysłu konieczne jest dokładne zbadanie rynku i oczekiwań kierowanych ze strony klientów do rękodzielników, po zapoznaniu się z nimi można otworzyć własny handmade sklep.

  Handmade sklep – pomysł na biznes

  Założenie własnej działalności gospodarczej jest obecnie o wiele łatwiejsze niż kilka, czy kilkanaście lat temu, większość formalności można załatwić przez Internet, a następne podczas jednej wizyty w urzędzie. Rękodzieło to branża, która cały czas się rozwija, więc handmade sklep może być strzałem w dziesiątkę, oczywiście pod warunkiem, że produkty będą oryginalne i wykonywane z należytą starannością, wówczas rozpoczęcie działalności w tym zakresie zakończy się sukcesem. Jeżeli myślą przewodnią jest handmade sklep w sieci, niezbędny jest odpowiedni sprzęt do robienia zdjęć oraz pomysł na aranżację, należy pamiętać zasadę, że w pierwszej kolejności kupuje się oczami.

  Coś, co już na wstępie zainteresowało potencjalnego klienta powoduje, że prawdopodobnie zakończy się to kupnem i powrotem w celu zapoznania się z nową ofertą handmade sklepu, o tym, czy sklep spotka się z aprobatą Klientów decyduje również szata graficzna. Powinna mieć ona związek z myślą przewodnią sklepu, na stronie powinny się ponadto znaleźć regulamin, cennik dostaw, warunki zwrotów i reklamacji oraz wszelkie dane o zarejestrowanej działalności. Internetowy handmade sklep musi mieć również jasny podział na kategorie, będzie to znacznym ułatwieniem dla klientów, którzy odwiedzają witrynę w calu zakupu konkretnych produktów. Natomiast w przypadku osób niezdecydowanych ciekawą alternatywą jest codzienne promowanie ofert z różnych kategorii, być może któryś z produktów przykuje wzrok i zostanie kupiony.

  Dlaczego warto kupić produkty handmade?

  Handmade sklep jest doskonałym pomysłem na działalność oraz jednoczesne pielęgnowanie swojej pasji, nieopłacalne jest prowadzenie sklepu, w którym znajdują się artykuły pochodzące od innych twórców, czy sprowadzane z Chin. Asortyment musi być przede wszystkim zróżnicowany, powinny pojawić się różne odsłony kolczyków, bransoletek oraz naszyjników, dobrze gdy poza biżuterią w ofercie znajdują się produkty dla dzieci w postaci zawieszek do smoczków, pościeli oraz maskotek, czy literek do dziecięcych pokoików.

  W kwestii cen, należy pamiętać, że rękodzieło jest towarem ekskluzywnym i musi mieć adekwatną cenę do włożonej pracy, wysokie ceny nie zawsze odstraszają, często są dowodem na to, że produkt jest naprawdę wysokiej jakości i Klienci obdarzają wówczas większym zaufaniem. Zaniżone ceny mogą natomiast sugerować, że rękodzielnik nie zna wartości swoich wyrobów oraz nie przykłada się wystarczająco do pracy, a chyba każdy artysta pragnie być doceniony przez klientów, którzy często są bardzo krytyczni.

  Piotr Karwinowski

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *