Pieczątki są nieodłącznym atrybutem wielu środowisk pracy. O ich popularności decyduje nie tylko ergonomia pracy oraz wygodna, ale również łatwość ich wyrobu. Korzystając z najnowocześniejszych technologii wysokiej jakości pieczątki możemy wykonać w zaciszu własnego biura, i to w zaledwie kilka minut. Czego potrzebujemy do wyrobu własnych pieczątek? Czy wyposażenie biurowego warsztatu będzie wymagało dużych inwestycji? Ile przestrzeni musimy poświęcić dla wygody wyrabiania własnych pieczątek?

Naświetlarki Modico

Sekretem szybkiego wyrabiania wysokiej jakości pieczątek we własnym biurze są naświetlarki. Naświetlarki powszechnie nazywane maszynami błyskowymi to niezwykle zróżnicowana grupa produktowa, w ramach której znajdziemy zarówno kompaktowe urządzenia przeznaczone do zastosowań biurowych, jak i maszyny przemysłowe dedykowane do pracy w punktach usługowych. Na potrzeby niewielkiego bardzo małej produkcji polecamy maszynę błyskową MS-900 EU charakteryzującą się naprawdę niewielkim rozmiarem oraz bardzo łatwą obsługą. Naświetlarka MS-900 EU pozwala nam na wykonanie podstawowych pieczątek biurowych i kieszonkowych, a także pieczątek do piór i długopisów Modico. Jeśli więc zależy nam na możliwości wykonania większej pieczątki, warto zastanowić się nad nieco większym, aż wciąż niezwykle kompaktowym i łatwym w obsłudze urządzeniem MS-1100 EU przeznaczonym dla małej i średniej produkcji. Naświetlarka MS-1100 EU pozwoli nam wykonać pieczątki biurowe Modico we wszystkich rozmiarach,  jak również pieczątki kieszonkowe, okrągłe, wybrane pieczątki tablicowe, datowniki oraz pieczątki do piór i długopisów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość jednoczesnego naświetlania od 2 do 3 gumek o dowolnej treści.

Jak działa naświetlarka do pieczątek?

Wykonanie pieczątki jest niewiele trudniejsze od wykonania odbitki kserograficznej na kserokopiarce. Urządzenie do naświetlania jest bardzo proste w obsłudze, a sam proces wyrobu pieczątek praktycznie nie wymaga dodatkowego osprzętu – wystarczy wybrana naświetlarka, dostarczone przez markę Modico akcesoria (oprawy i gumki do pieczątek) oraz standardowa drukarka cyfrowa, przy pomocy której drukujemy wzór pieczątki. Proces naświetlania jest w pełni zautomatyzowany, podczas gdy sama technologia pozwala wykonać stemple o trwałości do 20000 do 25000 wyraźnych i czytelnych odbić. Sekretem trwałości pieczątek Modico jest tusz olejowy, który nie wysycha nawet do 10 lat i nie rozlewa się, gwarantując odbicia o niezwykłej ostrości i intensywności. Na pieczątce błyskowej można odwzorować dowolny tekst lub grafikę, a nawet zdjęcie, a wszystko to bez wychodzenia z biura.

Udostępnij