Dziś ubrania dają wolność, są sposobem na zilustrowanie swojej osobowości i podkreślenie indywidualizmu. Ale czy biznesowy dress code pozostawia jakiekolwiek miejsce, gdzie możemy wyrazić siebie i nieco poluzować sztywne reguły, którymi rządzi się praca w korporacji? Tak! A tym miejscem są… stopy.

Nieustanny przymus wpasowania się w obowiązujący kanon, może być frustrujący, dlatego kolorowe skarpetki mogą okazać się doskonałym pomysłem na ożywienie nudnej stylizacji biurowej. Ponadto, będą tym jedynym spersonalizowanym elementem garderoby, który pomoże wyrazić siebie pozawerbalnie.

Kolorowe skarpetki do garnituru? Czemu nie!

Czasy, gdy mężczyzna miał obowiązek założyć do eleganckich spodni, skarpety w odcieniu do nich zbliżonym, już dawno odeszły do lamusa. Teraz prawdziwą furorę w świecie mody robią kolorowe skarpetki, bogate w przykuwające uwagę wzory . Nie tylko jednak na wybiegu zaczęła królować wielobarwność na stopach – kolorowe skarpetki uzupełniają również codzienne stylizacje do pracy wielu zdecydowanych kobiet i mężczyzn, lubiących wychodzić poza schematy. Ogromny wachlarz wzorów i zróżnicowana kolorystyka, pozwala na ubranie stóp w sposób nawiązujący do naszej pasji, profesji, poczucia humoru czy aktualnego nastroju.

Branżowe kolorowe skarpetki

Fanom symetrii oraz architektom z pewnością przypadną do gustu skarpety wzbogacone o printy w kształcie figur geometrycznych oraz wzory zakrawające niemal o projekty inżynierskie. To pewne, że każdy klient, dostrzeże wówczas nie tylko kolorowe skarpetki, ale również zamiłowanie do kreślenia planów oraz kreatywny zmysł i nietuzinkowe podejście do projektu. Jeśli w grafiku pojawił się wernisaż lub premiera w teatrze, zacięcie do sztuki wyeksponują np. podkolanówki z motywami dzieł mistrzów pędzla i światowej sławy rzeźbiarzy. Kolorowe skarpetki do garnituru będą stanowić nieprzeciętny akcent podkreślający artystyczną duszę. W połączeniu zaś z szykownym wieczorowym kombinezonem i lakierowanymi oxfordami, doskonale sprawdzą się w kobiecych stylizacjach.

Business lunch nie musi być nudny i sztywny

Warto wykorzystać chwile poza biurem nie tylko, by namówić klienta do współpracy, ale również nawiązać z nim wartościową relację, która sprzyjać będzie w rozwoju kontaktu w przyszłości. Być może to właśnie wprowadzenie odrobiny dystansu do sztywnych zasad korporacyjnych i złamanie stereotypów, sprawi, że zyskamy w oczach kontrahenta wizerunek otwartego partnera biznesowego. Pewne jest to, że kolorowe skarpetki pomogą wyróżnić się wśród konkurentów i zapaść w pamięć.

Kolorowe skarpetki dla nieśmiałych rekinów biznesu

Kiedy w biurze panuje raczej konserwatywne podejście do biznesowego wizerunku, kolorowe skarpetki do garnituru z powodzeniem mogą zostać zastąpione długimi czarnymi skarpetami z różnobarwnymi elementami dyskretnie ukrytymi wewnątrz buta. Drugim patentem, by zapobiec służbowej nudzie, są podkolanówki ze wzorem, nieco wtapiającym się, w ich dominujący odcień czerni, na przykład butelkowozielona pepitka oplatająca nogę od kostki, aż po kolorowy ściągacz, będący tajemnicą skrywaną przed szefem.

Udostępnij